Jak na skvělé pečení. Hnětení, šlehání i míchání s pomocí kuchyňského robota

0

Pomocník v kuchyni se hodí vždycky. A když už nemáte k ruce skutečného člověka z masa a kostí, vždycky je tu kuchyňský robot, který je připraven vám usnadnit pečení a zastat celou řadu náročných činností.

Jak vám pomůže?

Kuchyňského robota snadno poznáte na první pohled podle velké mísy, ke které je připevněna metla s vyměnitelnými nástavci určenými pro různá těsta a různé postupy při pečení. Jak vám práci usnadní? Činností, které dokáže zvládnout, je celá řada:

  • Šlehání bílků a dlouhé vymíchávání těsta.
  • Hnětení kynutých těst a příprava těsta na chléb.
  • Zpracovávání těst pro různé druhy slaných i sladkých pokrmů.

Nahradí řadu jiných nástrojů

Kvalitní elektrický robot zastane funkce hned několika samostatných přístrojů v domácnosti. Dovede různé činnosti a s pomocí vyměnitelných nástavců můžete podle potřeba měnit intenzitu i způsob míchání tak, aby bylo výsledkem vždy dokonale propracované těsto, se kterým se snadno pracuje a slibuje skvělé výsledky.

Nahradí třeba klasický ruční šlehač a vám ušetří dlouhé minuty, kdy jste museli šlehač držet v ruce a čekat, až se vyšlehá dokonalý sníh nebo tuhá šlehačka. Kuchyňského robota jednoduše necháte na lince pracovat a vy si mezitím můžete nachystat další suroviny na pečení. Velkou výhodou je také již nachystaná velkoobjemová mísa, do které se vejde i pořádná várka těsta. Kuchyňský robot je jednoduše navržen tak, aby byl vaší pravou rukou při hnětení, míchání, šlehání či tření těst.

Vyberte kvalitu, vyplatí se to

Na trhu dnes najdete široké spektrum kuchyňských robotů, a i cenový rozptyl je značný. Kvalita se ale vždy vyplatí – kuchyňský robot Kenwood slibuje nejen všestranného pomocníka, ale především také pevnou a odolnou konstrukci, dostatečnou sílu i vhodné materiály, které zvládnou i náročnou pekařinu. Investice do takového nástroje se vyplatí a oceníte i snadnou údržbu a jasný návod k použití.

Zdroj náhledové fotografie: Unsplash.com

Autor

Komentáře k článku