Jak mít správně zvýrazněné obočí? Poradíme vám

0

Je známou pravdou, že tvar, hustota a zvýraznění obočí doslova určuje váš obličej. A výrazné obočí je momentálně opravdu in, je to trend dnešní doby – a trend krásy. Ne však každá z nás dokáže správně odhadnout, jaká barva, šířka či tvar se hodí právě pro ni. My pro vás ale máme opravdu jednoduché triky, které dovedou vaše obočí k dokonalosti.

Barva

Je nutné, abyste barvu svého obočí sladila s barvou vašich vlasů. Není nic nepřirozenějšího a horšího, než když jste přírodně světlovláska, obarvíte si vlasy tmavou barvou, ale obočí necháte světlé, nebo naopak. Tohle je jako pěst na oko a je to ta největší chyba, co můžete udělat. Zvýraznit jeho barvu můžete jak tužkou, tak i třeba očními stíny. Pokud se vám u trhání stala nehoda, a vy jste vytrhala více, než jste chtěla, jednoduše toto místo domalujte.

Tvar

Pokud to nevíte, můžete si určit správný tvar obočí i sama doma před zrcadlem, není nutné kvůli tomu chodit do kosmetického salonu. Budete potřebovat pouze dva dlouhé štětce či tužky. Použijte je jako přímky. První veďte podél kořene nosu nahoru, druhou prodlužte vnější koutek oka. V místě, kde se štětec, nebo tužka, potká s obočím, tam má vaše obočí končit. Nicméně, přirozený tvar svého si ponechte, jen jej mírně upravte.

To nejdůležitější na konec

Pokud jste si změřila a vytvořila správný tvar svého obočí, doladila správnou barvou, je nutné, abyste jej nakonec učesala kulatým kartáčkem. Skvělým pomocníkem je v tomto případě vyschlá řasenka, nebo přímo určená řasenka na obočí, která jej nejenom zafixuje, ale také ještě na konec barevně doladí. Můžete také své obočí nastříkat lakem na vlasy, aby zůstalo v tom správném tvaru co nejdéle.

Zdroj foto: www.pixabay.com

Autor

Komentáře k článku