Jak financovat začátky svého podnikání?

0

Máte revoluční nápad, ale chybí vám finanční prostředky na jeho realizaci? Pak je tento článek právě pro vás. Přinášíme 5 šikovných tipů, jak zafinancovat vlastní podnikání a uskutečnit si tak životní sen.

1.    Půjčka pro podnikatele

Kdy jindy uvažovat o půjčce online než v momentě, kdy vám to může změnit život. Máte-li svůj nápad zpracován v podobě základního podnikatelského plánu, můžete zkusit své štěstí v bance. Nejde sice říct, že by finanční instituce rozhazovaly peníze čistě z dobroty srdce. Pokud ale ve vaší vizi uvidí dostatečný potenciál, mohou se uvolit poskytnout i víc než jen pár drobných do začátku.

2.    Investor

Na háček vidiny úspěchu můžete zkusit ulovit zajímavého investora. Takovému člověku přirozeně půjde primárně o zvýšení zlaťáků v jeho pokladnici. I pro něj si proto přichystejte výmluvný podnikatelský záměr,který váš projekt prodá se vším všudy.

3.    Rodina a přátelé

Na své krásné oči zlákáte snad jen rodinu a známé. I oni ale mohou být oním otřásajícím se oslíčkem. Nikdy však nezneužívejte jejich dobroty. Ke každé půjčce přistupujte jako ostřílený profesionál a sepište smlouvu se všemi podmínkami a úroky. Pokud vám pomohou dosáhnout výšin, jistě si zaslouží něco na oplátku.

4.    Startupové soutěže

Nebojíte se ukázat? Rozbalte to v plné parádě na startupové soutěži. Podaří-li se vám svůj megalomanský nápad prodat vybrané porotě, získáte víc než jen slušnou sumičku do začátku. Podobné akce jsou přímo rájem pro začínající podnikatele. Nejen že během nich nasbíráte cenné kontakty do budoucna, ale získáte i užitečnou zpětnou vazbu od odborníků v oboru.

5.    Crowdfunding

Máte pocit, že váš podnikatelský nápad je přesně tím, na co lidé čekají? Otestujte si svou teorii na crowdfundingových platformách. Nejde přímo o půjčku online, spíše o financování davem za drobnou protislužbu v podobě dárku nebo produktu zdarma. Vaším jediným závazkem vůči dobrodincům bude uspět.

Zdroj obrázku: Pixabay

Autor

Komentáře k článku