Jak efektivně zhubnout v oblasti boků?

0

Boky jsou především u žen často označovány jako problémová partie. Nedokonalý vzhled boků může být způsobem sedavým zaměstnáním, nedostatkem pohybu a dalšími faktory špatné životosprávy. Pro tvarování boků se však nabízí řada efektivních cviků, které vám pomohou dosáhnout vysněné postavy.

Jídelníček je základ

Ačkoliv by se mohlo zdát, že základním kamenem hubnutí je intenzivní cvičení, vůbec tomu tak není. Tou nejdůležitější věcí totiž je dodržovat správnou zdravou stravu. Jestliže jsou tedy boky pro vás problémovou partií, zaměřte se na svůj jídelníček. Je důležité hlídat, aby objem kalorií nepřesahoval potřebné množství, pak totiž dochází k ukládání tuků. Není nutné držet drastické diety, myslete však na to, co jíte. Snažte se vyhnout nadbytečnému příjmu pečiva, tučného masa a rychlých cukrů. Pro zintenzivnění hubnutí můžete vyzkoušet takzvanou low carb dietu, díky které přizpůsobíte jídelníček pro hubnutí.

Cvičení

Pro formování boků do požadovaného krásně vypadajícího tvaru je samozřejmě kromě stravy nutné zapojit také cvičení. Jestliže potřebujete nejprve zhubnout, pak kromě stravy myslete také na to, abyste v týdnu měli alespoň 3–4krát vytrvalostní cvičení. K tomu pak zařaďte ještě 1–2krát posilovací cviky zaměřené přímo na tuto partii, nevynechávejte však ani ostatní část těla. Postupem času můžete hubnoucí cvičení nahrazovat více posilovacími tréninky.

Jak na boky?

Při každém cvičení je důležité myslet i na ostatní partie, nejen na ty, které vás aktuálně trápí. Počítejte proto s tím, že ačkoliv se chcete zaměřit primárně na boky, posílíte také ostatní části těla, především dolní polovinu. Cviků zaměřených přímo na oblast boků najdete nejen na internetu spoustu. Věřte však, že nejdůležitější je zaměřit se na správnou výživu, díky té půjdou kila rychle dolů. Cvičení je pak již jen doplňkem, který vám pomůže tělo zpevnit a vytvarovat.

Ať už hodláte hubnout pouze boky nebo další partie, nesnažte se zhubnout závratnou rychlostí. Jestliže tomu dáte čas, uděláte lépe. Pomocí striktních diet sice snížíte váhu o mnoho rychleji, ale tím více hrozí, že se stejně rychle kila zase vrátí zpět.

Zdroj foto: pixabay.com

Autor

Komentáře k článku