Jak dělat správně dřepy

0
Plavková sezóna za dveřmi a Vás děsí pohled do zrcadla? Není nic jednoduššího a efektivnějšího než začít dělat dřepy. Ale i dřepovat se musí umět, jinak Vám hrozí nenávratné poškození kolenního kloubu nebo zad. Jak tedy dělat dřepy, aby to mělo ten správný účinek?

dřepy

Chodidla jsou důležitá

Základním pravidlem je mít správně postavená chodidla – nesmějí být moc blízko u sebe nebo naopak moc daleko. Ideálně se postavte tak, aby vzdálenost chodidel odpovídala šířce ramen. Po celou dobu dělání dřepů se musíte podlahy dotýkat celými chodidly, v žádném případě nezvedejte z podlahy paty. Důležitou věcí je samozřejmě také rovné držení zad – bez předklánění.

Nesedejte až na zem

Efektivním dřepem není ten, kdy se zadkem dotknete podlahy – v tomto případě dochází k extrémnímu zatížení kolenního kloubu a dřep přináší více škody než užitku. Ideálně končí dřep před tím, než koleno ohnete do pravého úhlu. Když se zaměříme na kolena – nikdy je nemějte před špičkami chodidel. Docházelo by znovu ke zbytečnému zatěžování kolen a to není náš cíl. My se soustředíme na pevný zadek a krásná stehna do plavek.

Nezapomeňte dýchat!

Autor

Komentáře k článku