Jak být krásná i v létě?

0

Rostoucí letní teploty s sebou přináší problémy nejenom s pokožkou, ale i s vlasy. Jak se jim v horkých dnech vyhnout a jak se zase cítit svěží a krásná?

Opalování na slunci

Krátkodobé vystavování se slunci je pro nás a naši kůži velmi prospěšné, tvoří se tak potřebný vitamín D. Nicméně dlouhodobé opalování může mít na kůži nebezpečný dopad. Pokud víte, že na sluníčku strávíte delší dobu, použijte opalovací krém proti slunečnímu UV záření s ochranným faktorem alespoň 30. Nezapomínejte ani na správnou aplikace – 20-30 minut než vyrazíte ven.

Dopřejte pleti důkladnou starost

Od suchých klimatizovaných domů až po procházky v zapařeném a horkém počasí venku je třeba věnovat zvláštní pozornost letní péči o pleť. Proto nezapomínejte na pravidelnou starost o pleť jak ráno, tak i večer – používejte čisticí, tonizační a hydratační přípravky.

Exfoliace

Začleňte exfoliační přípravky do své péče o pleť. Exfolianty odstraňují staré, suché a odumřelé kožní buňky, toxiny a další usazeniny, aby mohly vznikat kožní buňky nové a tím se pokožka regenerovala.

Věnujte péči i vlasům

Vzhledem k tomu, že vlasy mají tendenci se v horkých dnech zbavovat vlhkosti, je dobré se vyhnout různých stylingovým přípravkům. Časté mytí šamponem vede ke ztrátě lesku a vody. Používejte šetrné šampony a hloubkové kondicionéry pro hydrataci. Pro výživu vlasů je pravidelně masírujte směsí kokosového oleje, ricinového a olivového oleje, aby vaše vlasy vyživovaly.

Nezapomínejte ani na chodidla

Během léta se naše nohy stávají cílem různých potenciálních neduhů, včetně ekzémů, plísňových infekcí a tolik nežádoucích „páchnoucích nohou“. Noste boty otevřené, abyste nohy udrželi v suchu a mohli dýchat. I na ně aplikujte opalovací krém stejně jako na zbytek těla. Pudr na nohy je nutností, protože pomáhá nasáknout nadměrnou vlhkost.

Správná strava je základ

Nejlepším letním přínosem vašemu organismu je ovoce. Myslete na pravidelný pitný režim, vyhledávejte lehkou stravu a potraviny, obsahující velké množství vody. V jídelníčku vám nesmí chybět dýně, špenát, okurky, melouny, třešně, švestky, rajčata a další potraviny s bohatou zásobou vlákniny, vitamínů, antioxidantů a minerálů.

Autor

Komentáře k článku