Inspirujte se 7 styly interiérů s tipy na výběr podlahy

0

Jak si představujete dokonale zařízený interiér? Každý máme jiné představy, takže existuje i celá škála nejrůznějších interiérových stylů. Podívejte se na 7 populárních stylů a jistě si najdete ten, který se vám zalíbí. Nechybí ani tip na výběr ladící vinylové podlahy, protože jde o klíčovou součást interiéru.

Skandinávský styl inspirovaný přírodou

Při pohledu do bytu laděném ve skandinávském stylu se setkáme s přírodními materiály v hlavní roli se dřevem. Důraz je kladen na čisté a přehledně uspořádané zařízení, kdy ideálně každá věc má svůj účel a není jen zbytečnou dekorací. Někomu se může zdát skandinávský styl příliš jednoduchý, ale právě v tom spočívá jeho elegantní kouzlo.

Čím větší okna, tím lépe, protože cílem je dostat do místnosti co možná nejvíce světla. V barvách hrají hlavní roli hnědé odstíny dřeva doplněné o bílou s několika tmavšími prvky pro vytvoření kontrastu. Vhodnou podlahou může být například odstín vinylové podlahy z kolekce Modern Plank, který vzhledem připomíná velmi světlé dřevo.

Romantický vintage styl

Jde o variantu retro stylu, kdy se v interiéru cílí hlavně na zařazení romanticky vypadajících prvků a vytvoření příjemné atmosféry doplněné o pastelové barvy. Oproti klasickému retro stylu bývá tlumenější s uplatněním vyřezávaného nábytku a jemných dekorací často s typickou patinou popraskaného laku. Vzhledem k pastelovým barvám se k tomuto stylu skvěle hodí například téměř bílá vinylová podlaha Rubens.

Koloniální vůně dalekých krajů

Vůně dálek a probádaných zemí se line z každého koutu. Koloniální styl dává na obdiv cestování kombinací exotických prvků a jednotlivých kultur. Konkrétní vzhled tedy hodně záleží na tom, jakou destinaci má majitel rád a jakými suvenýry je interiér vyzdoben. Většinou se však jedná o výrazněji zařízený byt, kde vynikne například volně-položitelná vinylová podlaha LooseLay v barvě tmavšího dřeva.

Útulný venkovský styl

Venkovský či rustikální styl sází na dřevěný masivní nábytek dodávající typický vesnický pocit. Dřevěný nábytek je doplněn dalšími dekoracemi z přírodních a tradičních materiálů. Uplatňují se přirozeně vypadající odstíny hnědé, bílá, krémová a světle žlutá. V takovém interiéru bude nejlépe vypadat vinylová podlaha Van Gogh s klasickým dřevěným vzorem.

Zdánlivě surový industriální styl

Jednoduchý až surově působící industriální styl pracuje s cihlami, kamenem, ocelí a mosaznými prvky. Oblíbené jsou čisté, nepříliš opracované linie nábytku. Jednoduchost a strohost je vhodné doplnit hřejivým prvkem v podobě osvětlení. V rámci barev vedou tmavší odstíny hnědé a šedá s občasným prosvětlením bílými tóny. Vhodnou volbou bude například tmavě šedá vinylová podlaha Michelangelo se vzorem tepaného plechu.

Originální moderní styl

Funkčnost a jednoduchost jsou hlavními hesly moderního stylu. Nečekejte žádné načechrané dečky a zbytečné dekorace. Jednoduché linie nábytku, čisté geometrické tvary a umírněná volba světlých barevných odstínů je vytvořena s ohledem na funkčnost. Moderní interiér však má jisté kouzlo a jeho výhoda může spočívat, mimo jiné, také ve snadné údržbě a udržování pořádku. Světlé tóny je dobré doplnit vinylovou podlahou Opus připomínající jednobarevnou dlažbu.

Retro interiér pro milovníky staré klasiky

Připomíná 50. až 70. léta minulého století s typickými plastovými předměty, lakovaným nábytkem, metalickými povrchy a dobovými plakáty. Co se týká barev, objevuje se hořčicově žlutá, odstíny červené či zelené v kombinaci s šedou. Milovníci retro stylu zajásají při pohledu na výraznější vinylovou podlahu z kolekce Art Select připomínající klasické parkety.

Zmíněné vinylové podlahy můžete zakoupit na www.barkotex.cz.

Přečtěte si také:

Vybíráme tapety na zeď aneb Pár tipů na dekorativní tapety pro vaši moderní domácnost

Autor

Komentáře k článku