Dvojité čištění: Proč naší pleti tak prospívá a jak na něj?

0

Všimla jste si někdy, že když se nalíčíte, máte na pleti malé hrbolky? Ne, není to chyba vašeho make-upu, al ve skutečnosti jsou to zbytky starého make-upu po špatném odlíčení. Tyto zbytky ucpávají póry a tvoří otravné pupínky. Vyzrajte na ně technikou dvojité čištění, která vás účinně zbaví všech zbytků make-upu.

Co je to dvojité čištění?

Dvojité čištění je technika, která spočívá v čištění pleti dvěma typy čisticích prostředků. Nejprve se z pleti odstraní veškerý make-up čisticím produktem na bázi oleje. Poté použijte pěnivý čisticí přípravek, který odstraní nečistoty a make-up, který se rozložil prvním čištěním.

Make-up a olej nejdou dohromady. Oleje rozkládají make-up a oddělují složky ve složení. Proto když použijete olej jako první krok procesu odlíčení, podaří se mu rozpustit každý kousek make-upu na vaší pleti.

Dvojité čištění a suchá pleť

Micelární voda a odličovací ubrousky mohou pleť odřít. Hlavně ženy se suchou pletí by se měly této vodě vyhnout, protože by mohla jejich pokožku podráždit. Proto je dvojité čištění pro suchou pleť velmi vhodné. Olej totiž působí nejenom jako čistič, ale také jako mírný hydratační prostředek, a zároveň čistí pleť od make-upu. A nemusíte mít obavu, že byste svou pleť zbavila přírodních olejů.

Jak na dvojité čištění

  1. Rozetřete dlaněmi přiměřené množství obličejového oleje na pleť. V dlaních se mírně zahřeje a rozptýlí.
  2. Všimněte si, jak tekutina změní odstín vašeho make-upu. Vmasírujte jej konečky prstů do pleti, hlavně to záhybů. Nezapomeňte ani na linii vlasů a čelistí.
  3. Pleť omyjte vodou, nebo jen setřete měkkým kapesníkem.
  4. Použijte pěnivý čisticí prostředek, který odstraní všechny rozpuštěné nečistoty.

Využíváte tuto metodu také?

Autor

Komentáře k článku