Co je dobré po ránu udělat pro svou krásu

0

Zazvoní budík, zamžouráme očima a nevěřícně zíráme – to už je jako zase ráno? Celé pomačkané vylezeme z postele, uvaříme si kafe, uděláme ranní hygienu a nervózně sledujeme hodiny, protože nechceme do práce přijít pozdě. Přehrabujeme se ve skříni a přemýšlíme, co na sebe. STOP. Celé špatně.

Toužíte, aby byl váš den úspěšný a cítila jste se od samého rána skvěle? Pak přinášíme rady a tipy, co vše lze udělat nejen pro spokojenost, ale i vaši krásu. Protože krása souvisí právě s tím, jak se cítíme.

Běžte večer brzy do postele

Ideální je, když ráno vstaneme dostatečně s předstihem tak, abychom nemusely stresovat – co si oblékneme, jak se učešeme/nalíčíme, zda nám neujde autobus či neuvízneme v dopravní zácpě, pokud jedeme autem. Stres nepřináší nikdy nic dobrého. Začínat den stresem se zkrátka nevyplácí. Vyspěte se do krásy tím, že ulehnete do postele včas. Od věci rovněž není připravit si cca oblečení na následující den. Dokáže to ušetřit spoustu času, zkuste to a uvidíte. Po probuzení vypijte sklenici čisté vody pokojové teploty, teprve potom běžte dělat další úkony.

Protáhněte si tělo

Ano, je to poměrně krutá rada, leč má své opodstatnění. Pusťte do bytu trochu čerstvého vzduchu a protáhněte si tělo. Nikdo po vás nechce, abyste podávali mega výkony. Stačí pár dřepů, skákacích panáků, několik dámských kliků, sedů a lehů. Stačí 10 minut – rozcvička a čerstvý vzduch vás nakopnout tak, že ani kafe potřebovat nebudete. To si můžete dát už jen jako chuťovku.

Nesnídejte v klusu

Když už se nám podaří vstát pravou nohou z postele a včas, tak ušetříme i čas, který můžeme věnovat snídani. Je to naprostý základ. Zapomeňme na zbytky pizzy z večeře i plnou mísu přeslazených cereálií. Vhodná snídaně zajistí dostatek energie, proteinů a zasytí. Vhodná je ovesná kaše či rýžová, míchaná vejce, tvaroh, ovoce a zelenina, plátek celozrnného chleba, oříšky, semínka atd.

Usmívejte se – vyzdvihne to krásu

To jakou budeme mít náladu po celý den, záleží pouze na nás. Je to naše volba a ničí jiná. Úsměv sluší každému i tváři, která nebyla obdarována výjimečnou krásou. Usmívající člověk působí na druhé jako příjemný, milý, sympatický a ostatní mají tendence mít takového člověka rádi. Navíc je zadarmo a dodá vám krásy víc, než nejluxusnější kosmetika světa nebo módní obleček.

Autor

Mezi můj největší koníček, který mi zabírá většinu času, patří psaní článků. Ale protože je potřeba i trochu žít mimo domov věnuji se 4x týdně sportovním aktivitám. O víkendu ráda odpočívám u kreativního tvoření a vymýšlím ruční dekorace.

Komentáře k článku