Do lázní můžete vyrazit kdykoliv. Odpočine si vaše tělo i vaše mysl

0

Lázně nemusí být jen místem pro ty, kdo se léčí z dlouhodobých nemocí. Naopak mohou sloužit každému, kdo chce své tělo i mysl efektivně regenerovat a skutečně načerpat nové síly. V celé České republice je mnoho lázeňský měst s léčivými prameny a různými procedurami, ale jedině lázeňský trojúhelník v západních Čechách nabízí to nejlepší z lázeňské péče na jednom místě. Ne náhodou byla tato oblast v červenci 2021 zapsána na Seznam světového dědictví UNESCO. Užijte si zde svůj lázeňský pobyt a jistě se ještě mnohokrát vrátíte.

Lázně Karlovy Vary

Lázně Karlovy Vary jsou skutečným klenotem. Jejich dominantou je pramen Vřídlo, gejzír horké minerální vody o teplotě 72°C. Můžete korzovat po kolonádě, ochutnávat prameny a využít širokou nabídku léčivých procedur. Svůj pobyt můžete ozvláštnit návštěvou mnoha historických míst a vypravit se klidně i na výlet po okolí. Je zde toho spousta k vidění.

Mariánské Lázně

Zde si vaši pozornost zaslouží kolonáda z konce 19. století i velmi působivá Zpívající fontána. Mariánské Lázně se pyšní více než 100 minerálních pramenů, které vyvěrají v jejich nejbližším okolí. Nedaleko můžete navštívit i zámek Kynžvart, který by rozhodně neměl uniknout vaší pozornosti.

Františkovy Lázně

Nádherné lázeňské městečko se pyšní řadou empírových a klasicistních budov. Zajímavostí je, že Františkovy Lázně byly založeny v roce 1793 císařem Františkem I. jako vůbec první slatinné lázně na světě. Místní léčivá voda byla vždy vysoce ceněna, a to nejen u nás, ale také v Německu. Pokud milujete wellness a vodní radovánky, nesmíte vynechat Aquaforum, což je komplex ve stylu římských lázní, kde se skutečně zrelaxujete tak, jak málokde jinde.

Lázeňské pobyty v této lokalitě si můžete naplánovat prakticky na jakoukoliv roční dobu. Vždy zde najdete rozptýlení a řadu možností, co podniknout, pokud zrovna nejste na procedurách. Pobyt prospěje nejen vašemu tělu, ale také vašemu duchu. Největší výběr lázeňských pobytů najdete na Spa.cz.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Autor

Komentáře k článku