Do čeho investovat, když nemáte miliony na koupi nemovitosti?

0

Inflace je vysoká a doba nejistá. Není divu, že se lidé snaží uložit své úspory tam, kde budou bezpečně chráněné před případným znehodnocením. A kam přesně je ukládají? Častokrát do nemovitostí, protože ty jsou už dlouhá léta vnímány jako bezpečný přístav.

Zlatý nuget. Zdroj: Pixabay

Investice do nemovitosti je doopravdy bezpečná, ceny bytů a domů, ale i pozemků či garáží, se totiž stabilně zvyšují. Tento způsob uložení peněz má však některé nevýhody, například:

  1. o investiční nemovitost se musíte starat,
  2. je nutné pečlivě vybírat nájemce a komunikovat s nimi,
  3. potřebujete poměrně vysoký kapitál.

Právě třetí odrážka je problematická. Máte miliony na koupi investičního bytu? Jestli ne, nakupte raději zlato.

Hypotéka nyní není tou správnou cestou

Spousta lidí si na nákup investiční nemovitosti bere hypotéku. Je ale tohle správné rozhodnutí, když žijeme v nejisté době? Covid ještě stále není za námi a mnozí finanční odborníci tvrdí, že jeho dopady teprve pocítíme. I když úrokové sazby hypoték byly rekordně nízko, uvazovat se k desítkám let splácení za této situace rozumné není. Tohle je další důvod, proč nakoupit raději zlato. Mnoho lidí ho však jako vhodnou investici vůbec nezvažuje, stále totiž není příliš rozšířené.

Investice do zlata je jednodušší, než si myslíte

Přitom nejde vůbec o nic složitého. Investiční zlato lze objednat i online, dorazí vám domů i s certifikátem. Prodáte ho kdykoliv a kdekoliv na světě, nejste ničím vázaní. Doporučuje se však spíš k dlouhodobějším investicím v řádu let.

Co byste určitě měli vědět, pokud chcete dát šanci zlatu?

  • Nemusíte mít vysoké úspory, stačí pár tisíc korun.
  • Vhodné je nakupovat zlato postupně, nevkládat vysokou částku najednou. Při nákupu najednou byste mohli prodělat na tom, že zrovna nákupní cena nebude nejvýhodnější.
  • Pro investice jsou vhodné výhradně slitky a mince nejvyšší ryzosti, nic jiného.
  • Investiční zlato je osvobozeno od DPH.

A kde začít? Podívejte se na zlate-mince.cz, nebo vyrazte přímo do kamenné prodejny v pražském Obecním domě.

Autor

Komentáře k článku