Digestoř: Jak často a efektivně čistit filtry?

0

Ruku na srdce – jak často čistíte filtry ve vaší digestoři? Že jsme vás otázkou překvapili a absolutně nevíte, že vaše digestoř nějaké filtry má? V tom případě je pro vás tento článek jako stvořený. Následující kroky vás navedou, jak se o digestoř starat.

Najděte a vyjměte filtr digestoře

Většina digestoří má filtr uložený na jejich spodní straně. V závislosti na typu vaší digestoře může mít filtr na sobě rukojeti, které jednoduše uchopíte a posunete dozadu, abyste je mohli vytáhnout. Jiné filtry odsavače par mohou mít svírací mechanismus, který musíte zmáčknout, aby se vysunul.

Posuďte stav filtru

Pokud jste nikdy předtím filtr digestoře nečistili – zvláště pokud hodně vaříte – možná bude lepší jej vyměnit za nový. Podívejte se na svůj filtr a zjistěte, zda není zcela ucpaný a pokrytý mastnotou. V takovém případě zvažte nákup náhradního filtru digestoře a nezapomeňte nový filtr čistit přibližně jednou za měsíc.

Vyčistěte filtr digestoře

Pokud filtr nepotřebuje vyměnit, je čas jej vyčistit. První možností je nastříkat jej víceúčelovým čističem určeným speciálně na mastnoty a nechat 10 minut působit. Poté filtr vydrhněte kartáčem s jemnými štětinkami. Druhou možností je použít horkou vodu a velké množství saponátu na čištění filtru digestoří. Ideálně filtry namočte přes noc do vody s tímto čistícím prostředkem, ovšem je možné, že se mohou poškodit hliníkové rámy. Jakmile je filtr digestoře čistý, otřete jej do sucha utěrkou a vraťte zpět do digestoře.

Jak často čistit filtr digestoře?

Bez pravidelného čištění se může filtr digestoře ucpat mastnotou a vzduch ve vaší kuchyni nebude správně cirkulovat. Pro optimální výkon digestoře je nejlepší filtr pravidelně čistit. Ideální je filtr čistit jednou za měsíc.

Proč je správná funkce digestoře důležitá?

Zapnutí digestoře je stejně důležité jako její čištění, pokud ji během vaření nezapnete, mastnota, těžký vzduch a pachy se zachytí ve vaší kuchyni. To způsobí, že vaše kuchyňské skříňky, podlaha a budou lepkavé a mastné.

Čištění filtru digestoře může mít obrovský přínos nejen pro čistotu vzduchu, ale také pro všechny povrchy vaší kuchyně. S několika čistícími prostředky a 15 minutami každý měsíc budete na cestě čistému domovu.

Zdroj foto: pixabay.com

Autor

Komentáře k článku