Deskové hry, které oživí vaše nudné večery

0

Nudí vás filmové večery, vysedávání v baru a poflakování po různých podnicích? Co tohle všechno vyměnit za deskové hry? Ať už máte ráda karty nebo kostky, náhodu nebo strategii, slova nebo čísla, připravte pro sebe, rodinu nebo přátele herní večery.

Uno je klasika

Pokud vás baví karetní hry, Uno je nejlepší sázka na jistotu! Snadná hra, v níž se musíte zbavit všech svých karet, abyste vyhrála, obsahuje trestné a divoké karty, které během několika sekund změní hru a udrží vás a vaše přátele stále ve střehu.

Strategie v Backgammon

Jestliže u her ráda přemýšlíte, máte ráda strategie, taktiky a počítání pravděpodobností, rozhodně sáhněte po hře Backgammon neboli Vrhcáby. Je to jedna z nejstarších her pro dva hráče, která zahrnuje zásadní boj mezi štěstím a strategií. Je oblíbená všude možně ve světě a ideální pro dlouhé deštivé večery, kdy si chcete procvičit své mozkové závity.

Ludo

Ludo, inspirované starou indickou hrou Pačísí (kterou prý hráli Panduovci a Kauravové ve velkém eposu Mahábhárat), závisí na hodu kostkou a také na strategii. Když hrajete se 2-3 přáteli, vše, co musíte udělat, je dostat 4 žetony ze svého rohu hrací desky do druhého. Z této hry také vzešlo dnešní Člověče, nezlob se, které je oblíbenou hrou mezi dětmi.

Staňte se obchodníkem v Monopoly

Ať už máte ráda obchodování, nemovitosti a investování nebo se o nich chcete dozvědět více – Monopoly je hra, která nejlépe prezentuje tento skutečný svět v herním formátu. Dvě nejoblíbenější edice jsou Velká Británie a Desi Edition (oficiální indická verze), které obsahují památky jako Trafalgar Square a Shivaji Chattrapati Station. Dávejte si tedy pozor a konejte dohody a vyjednávání opatrně – vaši přátelé mohou být dravější, než si myslíte!

Mnohými nepochopený Mahjong

Tato hra pro 4 hráče je jednou z nejpopulárnějších her v jihovýchodní Asii, a jak název napovídá, pochází z Číny. Hraje se se 144 destičkami, které jsou založené na čínských symbolech, jako je například drak a bambus. Hra je velmi podobná běžné indické karetní hře Rummy. Vy a vaši přátelé budete muset kreslit a odhazovat destičky s cílem stavět sady a vyhrává ten, kdo jako první vytvoří kompletní sadu. Zní to zábavně, že?

Zdroj foto: pixabay.com

Autor

Komentáře k článku