Dejte přednost koberci v dětském pokoji před studenou podlahou

0

Nechali jste se odradit od koberce kvůli aktuálním trendům? Zvažte ještě možnosti a výhody, které vám studená podlaha nedopřeje. Minimálně v dětském pokoji by neměl koberec chybět, a to hned z několika důvodů. 

Dětský koberec metráž

Hrací plocha v celém pokoji, která navíc hřeje! Pokud máte chladno od podlahy, dětský koberec je víc než nutností. Koberce mají schopnost držení tepla, což se do dětského pokoje dokonale hodí. Navíc pády, které k dětským hrám patří, nejsou tak bolestivé. Dětské metrážové koberce jsou proto vhodnější pro děti i pro vás. Věty typu ,,Neseď na té studené podlaze! Neskákej, ublížíš si!” apod. už nebudete používat tak často. Ušetří vám starosti a možná si konečně vypijete kávu ještě teplou. 

Kusový koberec do dětského pokoje 

Milujete moderní interiéry a dětský koberec vám do celkového stylu příliš nesedí? Zvolte alespoň kusový koberec, má to smysl. Nejenže dokážete zachovat ráz interiéru, ale bude i útulným a teplým místem pro hry vašich dětí. U kusového koberce nemusíte mít obavy z údržby, stejně jako je to u těch metrážových. Navíc se jedná o menší plochu, kterou lze vyklepat, vysát nebo přímo vyčistit/vyprat podle pokynů. Kusový koberec v dětském pokoji lze udržovat v čistotě. 

Praktické výhody 

Koberce do dětského pokoje přinášejí i praktické výhody (a to především pro vaše sousedy). Pokud bydlíte v bytě, sousedi jistě ocení, zda budete mít v dětském pokoji koberec, jelikož tlumí hluk a rány od skákání nebo předmětů, které dětem často padají. 

Místo pro rozvoj, hravost a představivost

Není podlaha jako podlaha. Zvlášť ne pro děti. Dětská představivost nezná meze, podpořte ji proto hravým kobercem, který udělá pokoj veselejším a oživí ho, díky barevným motivům. Koberce se vzorem silnice v dětských očích změní pokoj v centrum města plného dění a zajímavých akcí. Růžové koberce s květinami se promění zase v louku, kde bydlí víly a skřítci. 

Dopřejte dětem to nejlepší a nechte je naplno rozvíjet hravost a představivost. 

Zdroj fotografií: Eamadeo.cz

Autor

Komentáře k článku