Cviky na stehna

0

Stehna, bříško a zadek jsou partie, které trápí většinu žen, protože právě zde se ukládá tuk nejvíce. Mít ploché bříško, pevný zadek a nožky jako laň by chtěla mít každá z nás. Není to sice těžký úkol, ale záleží hodně na výchozí váze. Pro někoho to bude hračka, pro jiného běh na dlouhou trať.

Cviky na stehna

Je známo, že zhubnout se dá zdravým a vyváženým jídelníčkem i bez cvičení. Ovšem bez cvičení nedosáhneme krásně zpevněné postavy. Proto jsou cviky na tyto partie velmi důležité. Cvičit se musí samozřejmě komplexně. Nelze cvičit stále dokola jednu partii, aniž bychom zanedbávali druhou. Cviky, které vám dnes představíme, můžete cvičit ob den. Minimálně jeden den dopřejte svým svalům relaxaci a prostor pro regeneraci. V době odpočinku doporučujeme malou procházku nebo jógu.

Dřepy na sto způsobů

Klasickým a nejznámějším cvikem jsou dřepy. Ovšem pozor, abyste dřep prováděly správně. Zadek vždy tlačte směrem dozadu a kolena nesmějí nikdy trčet před špičky nohou. V opačném případě budete váhu přenášet na kolena – nikoliv stehna a zadek a budou vás bolet. Dřepů existuje nespočet druhů a každý se zaměřuje na jinou svalovou skupinu.

Mimo klasických dřepů, lze provádět dřep s široce rozevřenými stehny – zabíráte tak spodní stranu stehen. Velký záběr na horní část stehen bude v podřepu, kdy děláte takové mini dřepy alespoň 5x a teprve poté se normálně postavíte. Opakování provádějte minimálně 10x. Tím, že budete provádět pokaždé jiný styl dřepů, procvičíte širší svalovou skupinu a nebudou vás tolik nudit.

Skákací panák

Skákací panák nejenže posílí vaše nohy, ale patří i k dynamickým cvikům, kde lépe splujete kalorie. Postavíte se rovně, ruce v bok a skáčete tak, že nohy rozkročíte a opět skočíte do startující pozice. Skákat můžete i tak, že nohy dáváte střídavě jednu a druhou před sebe.

Zvedání nohou na podložce

Lehnete si na koberec nebo karimatku na bok a zvedáte vždy jednu nahoru a dolů. Když noha pojede dolů, nepokládejte ji a nechte v napětí. Opakujte 20x na každou stranu. Poté přejděte na čtyři, jako kočka a vždy jednu nohu dozadu zvedejte nahoru. Rovněž opakujte 20x na každou nohu. Ideální je vybrat si například 3 až 4 cviky, které v různých sériích budete 4x opakovat. Při dalším cvičení se zaměřte na nové cviky a nezůstávejte stále u stejných cviků.

Autor

Mezi můj největší koníček, který mi zabírá většinu času, patří psaní článků. Ale protože je potřeba i trochu žít mimo domov věnuji se 4x týdně sportovním aktivitám. O víkendu ráda odpočívám u kreativního tvoření a vymýšlím ruční dekorace.

Komentáře k článku