Jak chránit pokožku v zimě?

0

Péče o pokožku se nedělí jen podle jejího typu (mastná, suchá, smíšená, citlivá) ale i podle ročního období. Péče o pleť je v zimě stejně důležitá, jako v létě nebo jiných měsících. Během chladného počasí, kdy nás bičují déšť, vítr, mráz potřebuje pleť dostatek vitamínů a patřičnou ochranu.

Během zimního období se póry pokožky stahují a zanechávají ji tak na povrchu suchou. Mimo to se krevní oběh stahuje z rukou, nohou, obličeje směrem k vnitřním orgánům, v zájmu udržení tělesného tepla. Pokožku může dráždit i oblečení, trpí rovněž kolena a lokty, kde má pokožka tendenci se dost vysušovat.

Nezapomínejte na výživu

Popraskání, zdrsnění a podráždění kůže lze zabránit tím, že budete pokožce dodávat pravidelně výživu – používat denní krém. Existuje spoustu přípravků k denní péči o pokožku: hydratující, výživné, vitamínové, intenzívní hydratační péče a další. Mimo to je důležité věnovat pozornost i noční péči. Ani v zimě nezapomínejte na pravidelný peeling a pleťové masky. Vyplatí se mít připravený oční krém a balzámy na rty, které v zimě často při nedostačující péči trpí.

Péče o ruce a nohy

Kromě obličeje pak nezapomínáme na ruce i nohy. Pravidelné péči o nohy se věnují ženy hlavně v létě, aby nožky v sandálcích vypadaly krásně. V zimě řada žen na péči o nohy hřeší. Je potřeba se starat kompletně o celé tělo. Výživný krém nanášejte i na lokty a kolena.

Krém na ruce by měl být v zimě součástí obsahu vaší kabelky, stejně tak i balzám na rty. Ruce jsou rovněž vystavovány nepřízni počasí. I svým rukám dopřejte jednou týdně peeling a výživný zábal.

Ochrana před mrazem

Zimní krémy, jež mají pokožku chránit před mrazem, jsou spíš hutnější konzistence. Nedoporučuje se nanášet příliš hydratační krém před odchodem z domů do mrazu. Hydratační péči si nechte vyloženě na domácí použití. Jinak platí totéž, co vždy: pravidelné čištění pokožky, denní a noční krém + speciální péče v podobě peelingu, gomage, masek, vitamínových či kolagenových sér.

 

Autor

Mezi můj největší koníček, který mi zabírá většinu času, patří psaní článků. Ale protože je potřeba i trochu žít mimo domov věnuji se 4x týdně sportovním aktivitám. O víkendu ráda odpočívám u kreativního tvoření a vymýšlím ruční dekorace.

Komentáře k článku