Bomby do koupele: Užijte si příjemný relax

0

Oblíbeným způsobem, jak si odpočinout po náročném dni, je rozhodně horká vana. Tento požitek můžete ještě vylepšit a pořídit si bomby do koupele. Ty totiž skvěle voní, a navíc mají pozitivní účinky. Užijete si tak chvilku pro sebe.

Výhody koupelových bomb

Pokud hledáte příjemný zážitek, při kterém zrelaxujete, pak je dlouhá koupel tou pravou volbou. Tu ještě vylepšíte koupelovou bombou. Díky svému složení hydratují pokožku, pokud se navíc rozhodnete vyrobit si vlastní, víte přesně, co za složky obsahují. Bomby do koupele také krásně voní a mnohdy jsou ve veselých barvách. Vzniká tak jedinečný zážitek, kdy vaši mysl uklidníte díky aromaterapii, kromě toho koupelové bomby vytváří celkově příjemnou atmosféru.

Vlastní výroba

Výroba domácích koupelových bomb je jednoduchá a potřebovat budete jen několik surovin. Nejčastěji jsou tvořeny z jedlé sody a kyseliny citronové, přidat však můžete i mořskou či epsomskou sůl. Chybět by samozřejmě neměl ani aromatický olej, který se postará o příjemnou vůni. Kromě toho se přidávají i další oleje, například rakytníkový. Ten poskytuje péči vaší pokožce a skvěle hydratuje. Pak už jen stačí troška vody pro spojení všech surovin a vhodná forma pro vytvoření kompaktní bomby do koupele.

Skladování

Ať už se rozhodnete pro výrobu vlastních koupelových bomb, anebo si užijete luxus profesionálně vyrobených kousků, je důležité znát zásady správného skladování. U tohoto produktu je nejdůležitější, abyste ho skladovali na suchém místě. Bomba do koupele totiž pohlcuje vlhkost z okolí. Čím déle ji budete skladovat, tím větší je pravděpodobnost, že při použití už nebude šumět. Tomu však můžete předejít právě díky skladování na vhodném suchém místě.

Koupelové bomby jsou skvělým produktem. Spojují totiž příjemnou atmosféru s pozitivními účinky. A to jak na tělo, tak i na naši psychiku.

Zdroj foto: www.pixabay.com

Autor

Komentáře k článku