Banánový olej a jeho účinky na krásu

0

Každý zná patrně skvělé účinky oleje kokosového, marockého, olivového, ale o banánovém se příliš nemluví. Proto jsme se rozhodli představit vám dnes právě olej banánový. Ten je možné použít v oblasti krásy jak v péči o pokožku celého těla, tak vlasy. Není sice tak universální, jako ten kokosový, ale jeho skvělých účinků určitě využijete.

Lahodná chuť i skvělé účinky banánů nejsou ničím neznámým. Banán je velmi častou přísadou pleťových i vlasových masek. Nicméně přidává se také do krémů, vůní a zvlhčovačů.

Pro koho je banánový olej vhodný?

Hodí se téměř pro každého – test na alergickou reakci je přeci jen vhodné provést. Pokud vám bude banánový olej vyhovovat, pak nezbývá než pogratulovat. Je výtečný pro jakýkoliv typ pleti. Od citlivé, až po suchou, zralou, unavenou.

Banánový olej proti vráskám

Má příjemnou nasládlou vůni, takže jeho použití je více než příjemné. Pomáhá hydratovat pokožku a udržovat její elasticitu, čímž bojuje proti výskytu vrásek a udržuje vhled pleti mladší. Má velký vliv na stavbu kolagenu. Obsahuje vitamíny a minerály, takže poskytuje pleti bohatou výživu. Hodí se pro jakýkoliv typ pleti, nicméně opravdovou vzpruhou bude pro zralou a unavenou pleť – zanechává sametově jemnou pokožku.

Relaxace a masáž

Nejenže má banánový olej blahodárné účinky na pokožku, má i výtečné relaxační schopnosti. Hodí se pro uvolňující a rozmazlující typy masáží. Pokožce dodá hydrataci, uklidní ji a příjemná vůně vás přenese do banánového ráje. Mimo to působí příznivě na tón pokožky. Je bohatý na mangan a antioxidanty, chrání tudíž kůži před volnými radikály. Hodí se i jako opalovací přípravek nebo péče po opalování.

Výživa pokožce po koupeli

Buď si můžete přidat přímo do koupele pár kapek banánového oleje, nebo dopřát své pokožce luxusní péči tím, že si namažete tímto olejem po koupeli celé tělo. Jestliže si olej dáte do vany, pak se ručníkem nedrhněte, pouze přikládejte savý materiál, osušte tělo velmi jemně, případně oblékněte župan. Nezapomeňte po sobě rovněž umýt vanu, aby ten, kdo půjde po vás, ve vaně neuklouzl.

Autor

Mezi můj největší koníček, který mi zabírá většinu času, patří psaní článků. Ale protože je potřeba i trochu žít mimo domov věnuji se 4x týdně sportovním aktivitám. O víkendu ráda odpočívám u kreativního tvoření a vymýšlím ruční dekorace.

Komentáře k článku