Aromaterapie pro celou rodinu. Vůně, které nastartují nový rok správným směrem

0

O difuzéru, vonných svíčkách, esencích a olejích je slyšet v souvislosti s moderním interiérem už na každém kroku. Možná byste i vy měli konečně podlehnout této síle přírodních vůní a nastavit celé vaší rodině ty nejlepší podmínky pro rok 2023. Ten totiž může být plný motivace, dobré nálady i energie po celý rok.

Po Vánocích se možná ani v novém roce pořád necítíte plné energie a motivace, se kterou byste se měly pouštět do nových projektů hned od startu. A možná se kvůli tomu dokonce cítíte špatně, zatímco se ale stále nedokážete zvednout od televize. Je na čase s tím něco udělat. Pro dobro vaše i celé vaší rodiny.

Aromaterapie je správné povzbuzení

Aromaterapie je skvělou alternativní možností, jak dodat pohodu, a to správné naladění tělu i psychice. Právě stoprocentní přírodní esence, které se v olejích nachází, se díky difuzéru dostanou do ovzduší a z něj přímo do oběhu krve v našem těle. Je to nejrychlejší způsob, jak přírodní účinky rostlin a bylin dostat přímo do těla a nechat kouzlit sílu přírody.

Už naše babičky věděly, že některé byliny umí dobře podpořit duševní zdraví a zamezit nemocem či neduhům. Stačí jen vybrat správné složení. Pak už jen zapněte difuzér, přidejte do vody pár kapek správného esenciálního oleje a nechte přírodu, ať vykouzlí to správné prostředí přímo pro vás i ostatní členy rodiny.

Pro dostatek energie v novém roce

Chybí vám stále ta správná motivace a energie do nových úkolů v roce 2023? Možná ani povánoční úklid úplně nepomohl a vy doma nemáte to správné prostředí pro nakopnutí nové energie nebo nových projektů. V první řadě celý prostor důkladně vyvětrejte, čerstvý vzduch vnese do celé místnosti novou energii. Poté do difuzéru kápněte pár kapek esenciálního oleje, který vám právě může přinést dostatek energie.

Máta je tou správnou volbou

V prvním měsíci nového roku vám k dodání energie pomůže právě máta peprná. Ta je skvělým pomocníkem pro lepší soustředění, větší výkon i plnění důležitých úkolů. Proto bude difuzér plněný mátovou vůní skvělým parťákem například při plánování úkolů na tento rok nebo k přípravě nového diáře. Máta skvěle okysličí vaše tělo, proto se hodí také při prvních lekcích domácího cvičení. Vyhnete se psychické i fyzické únavě, dodáte tělu větší výdrž i soustředěnost.

Rozmarýn pro větší soustředěnost

Čeká vás po Vánocích důležitý pracovní úkol, stále zůstáváte na home office nebo se zkrátka potřebujete dostat do pracovní formy co nejdříve? Po celém domově rozviňte vůni rozmarýnu. Rozmarýnové oleje do difuzéru jsou často mixované se směsí dalších bylin, tentokrát se však takové kombinaci vyhněte.

Právě čistý rozmarýn bude vaším boosterem pro soustředění i lepší paměť. Vaše reakce budou mnohem pohotovější, stejně tak vaše plnění pracovních úkolů. Hned od rána budete plní energie a váš to do list půjde odškrtávat mnohem snadněji.

Pro lepší náladu vůně citrusů

Potřebujete celkově povzbudit náladu celé rodiny? Právě v lednu je nejvíce potřeba dostat do domácnosti co nejvíce pozitivní energie. Po vyvětrání zapněte difuzér s citrusovou vůní, ta dodá celému interiéru na svěžesti, dobré náladě a pozitivní atmosféře. Nejlepší je vůně citronové trávy nebo limetky. Vyhněte se však sladké, pomerančové vůni, ta vám může připomenout vůni Vánoc, což v novém roce rozhodně už nepotřebujete.

Po práci i čas odpočinku

Nezapomínejte na změnu vůně během různých denních období. Pokud potřebujete během dne dodat pomocí aromaterapie potřebnou dávku energie, pak nezapomeňte změnit vůni ve večerních hodinách. Vaše aktivní tělo i mysl potřebuje také někdy odpočívat, proto je k odpočinku vhodná například vůně heřmánku, levandule nebo meduňky.

S takovou vůní se vám bude usínat jako v pohádce a vaše tělo i duševní zdraví bude snadno připravené na další den v plné síle.

Zdroj foto: www.freepik.com

Autor

Komentáře k článku