Aby vás dovolená nenudila

1

Každá z nás miluje léto, slunce, a dovolenou obzvlášť, protože je to čas odpočinku a relaxace. Po namáhavých měsících v práci si rady vyhradíme pár dní volna jen pro sebe a svou rodinu, se kterou plánujeme prožít ničím nerušené období buď zde na Slovensku, nebo v zahraničních destinacích.

shutterstock_173439044

Vstřebávat vitamin D a chytat bronz na pláži s oblíbenou knihou v ruce, popíjet chlazenou limonádu a poslouchat bezstarostný pravidelný šum moře. No co když mezi takové klidné typy nepatříte? Pro někoho je nejlepší odpočinek relax, jiní se zase dokonale odreagují sportovními aktivitami, které vyžadují pořádnou dávku odvahy a adrenalinu. Pokud patříte do té druhé skupiny, máme pro vás typy na opravdu skvělou a zábavnou dovolenou.

Kdybyste si dali lokalizovat největší místa zábavy, co byste v nich chtěli najít? Aquaparky, tobogány, Tatralandia, horské dráhy, pro děti něco na způsob Disneylandu, nebo příležitost vyzkoušet seskok padákem, bungeejumping, paraglyding, které vám rozproudí krev v žilách? Toto vše není sen, ale turistické destinace jako stvořené pro dovádění a zážitky na celý život nejen pro vaše ratolesti.

Kam se vybrat

Doporučením číslo jedna je Španělsko. Možná i z důvodu slabé nabídky a propagace tuzemských cestovních kanceláří je Andalusie dosud Slováky poměrně málo navštěvovaná, protože preferují tradičnější přímořská letoviska. No pokud jste milovníci zábavy a dlouhých večerů, co tak to zvážit tuto skutečně atraktivní nabídku?

Stejně dobře strávíte čas na severním pobřeží Itálie, kde je nuda taktéž zakázána. Aktivními turisty je stejně preferované Turecko, které štědře nabízí rodinám s dětmi nesčetné příležitosti vyřádit se dosyta.

Pokud byste chtěli vyzkoušet opravdovou exotiku a jste ochoten sáhnout hlouběji do kapsy, určitě vás okouzlí Dubaj. Spojené Arabské Emiráty nejsou jen oblastí nejúžasnějších hotelů světa. Je to místo plné kontrastů a neomezených možností. Na Arabském poloostrově nesmíte vynechat například plavání s delfíny, které vám z dovolené udělá přepychovou a nezapomenutelnou pohádku.

Autor

1 komentář

  1. Na dovolené se nikdy nenudíme a vždy si ji parádně užijeme. Ať už se jedná o radovánky u moře či bazénu, sporty, různé hry nebo výlety po památkách a samozřejmě večer přichází brouzdění po městě a večere.

Komentáře k článku