Aby byla ložnice místem pohody a klidu: Co v ní nesmí chybět?

0

Správně vybavená ložnice samozřejmě nesmí postrádat dostatečně prostornou a pohodlnou postel, ale to není zdaleka vše. Abyste mohli dostatečně využít její potenciál, neměly by v této místnosti chybět další nezbytné kusy nábytku, které ložnici promění ve velmi praktický prostor, který budete moci využít na maximum.

Úložné prostory

Málokdo má tak velký byt či dům, že nemusí řešit úložné prostory. Obvykle se každé místečko navíc hodí a dá se skvěle využít. V ložnici se samozřejmě nabízí umístit šatní skříň. Tento velký kus nábytku ale zabere hodně prostoru a mnohdy působí poměrně mohutně a bere ložnici lehkost a vzdušnost. Namísto toho může být lepší volbou třeba komoda, která je doplněna šatnou v jiné části domu či bytu. Komody jsou totiž stále velmi prostorné a jsou ideální na uložení spodních vrstev oblečení, zatímco objemnější kusy budou uloženy jinde. Navrch komody lze pak umístit květiny nebo různé dekorace, které místnost oživí.

Noční stolky

Po boku postele byste měli mít odkládací prostor. Je jedno, zda zvolíte tradiční formu nočního stolku, nebo vyberete třeba něco originálnějšího. Je ale každopádně dobré mít si kam odložit sklenici s vodou, knihu, brýle nebo třeba kapesníčky. Výhodnou volbou může být pořídit si noční stolek se zásuvkami, díky kterým získáte ještě trochu prostoru navíc.

Lůžkoviny

Výběr povlečení a polštáře nepodceňujte. Hrají stejně zásadní roli jako kvalitní matrace. volte prodyšné materiály, které příjemně chladí a vytvoří pohodlné prostředí pro noční odpočinek. Kromě polštáře a deky si můžete pořídit i dekorační přehozy nebo polštářky, které celý prostor příjemně zútulní.

Něco navíc

Máte-li v ložnici více prostoru, může být skvělé vytvořit si zde i takový malý relaxační koutek. Ložnice by stále měla splňovat to, že je místem pohody a odpočinku, ale nemusíte zde jen spát. Klidně si sem můžete umístit pohodlné křeslo konferenční stolek a lampu a využívat tyhle tiché prostory ke čtení či nerušenému sledování filmu. Nebudete si aspoň muset číst v posteli, což není pro vaše záda tou nejlepší volbou.

Zdroj obrázku: Pixabay

Autor

Komentáře k článku