5 způsobů, jak se uvolnit po práci

0

Po práci je většinou člověk unaven nejen fyzicky, ale i psychicky. Je potřeba se uvolnit, vypnout, načerpat nové síly. Způsobů, jak odpočívat, regenerovat existuje nespočet a každému může vyhovovat něco jiného i podle toho, zda pracuje fyzicky nebo jde o sedavé zaměstnání.

V podstatě neexistuje žádný zaručený recept. Je potřeba zkoušet, co komu vyhovuje nejlépe a mimopracovní aktivity střídat. Najděte si i nějakého koníčka – malování, háčkování, čtení, pletení, vyšívání, sportování. Život není jen práce a povinnosti.

Relaxační koupel

Relaxační koupel je něco, co člověka uvolní, uklidní, ulehčí i namoženým svalům, použijí-li se do koupele správné ingredience v podobě bylinek a olejů. Bylinek je na výběr celá škála, tudíž vám s uvolněním a relaxací pomohou.

Cvičení

Když napíšeme, že vhodným prostředkem k uvolnění je cvičení, pak se ti, kteří celý den zařezávají fyzicky, chytí za hlavu. Kde vzít ještě další energii k pohybu? Jenže není pohyb jako pohyb. Cvičení opravdu pomáhá k uvolnění i těm, co pracují manuálně. Jde o úplně jiný druh pohybu. Nicméně pokud cítíte, že energii třeba na posilování nemáte, zkuste plavání, delší procházku, jógu a jiné cvičení, kde dojde k protažení a uvolnění těla. Pro ty, co mají sedavé zaměstnání, by cvičení mělo být samozřejmostí.

Masáž

Kde jinde se nejlépe uvolnit, než na příjemné masáži, která má mnoho zdravotních benefitů. Posiluje imunitu, má detoxikační účinky, zahřeje a prokrví ztuhlé tělo, uleví bolavým zádům, odstraňuje dopady stresu a mnoho dalšího. Čas od času není vůbec na škodu dopřát si rozmazlující masáž.

Sauna

Sauna má rovněž mnoho zdravotních bonusů, včetně blahodárného působení na obranyschopnost organismu i psychiku. Zajděte si s partnerem nebo kamarádkou do sauny a celý proces si užívejte. Nevyhovuje-li vám klasická sauna, zkuste infrasaunu. Tu si ostatně můžete pořídit i domácí.

Horký nápoj

Jakmile přijdete domů, zapomeňte pro jednou na všechny starosti i domácí povinnosti, které nikam neutečou. Udělejte si dobrý horký nápoj (oblíbený čaj, horkou čokoládu, grog) cokoliv máte rádi a sedněte si do křesla s dobrou knihou nebo si jen pusťte relaxační hudbu. Snažte se minimálně 40 minut odpočívat, relaxovat a nechte svět běžet svým vlastním tempem – on se bez vás na chvíli obejde.

Autor

Mezi můj největší koníček, který mi zabírá většinu času, patří psaní článků. Ale protože je potřeba i trochu žít mimo domov věnuji se 4x týdně sportovním aktivitám. O víkendu ráda odpočívám u kreativního tvoření a vymýšlím ruční dekorace.

Komentáře k článku