5 strategií úspěchu v práci

0

Uspět v dnešní době plné konkurence v práci není snadné, ale ani ne nemožné. K úspěchu vám pomohou dvě věci. Schopnost nejen něco začít, ale i dotahovat vše do konce a schopnost zacílit a plně se soustředit a nespouštět svůj cíl z dohledu. Tyto dvě věci jsou úplný základ. Musíte se do toho zakousnout jako buldog a nepustit. K tomu si přidáme ještě 5 strategií.

Nebojte se riskovat

Kdo se bojí, nesmí do lesa – aneb kdo se bojí, ten sám sebe brzdí. Určitá obava je na místě, ale nemělo by vám to zabránit prosadit se a zkusit uplatnit své nápady. Nechcete přece za pár let sedět s tím, že jaké by to bylo, kdyby… Lépe je zkusit a neuspět než nezkusit a později litovat. Jedna prohra člověka naučí víc než výhra. Nebojte se riskovat.

Ovládněte neverbální komunikaci

Ne každý bude s vámi hrát čistou hru. A ne každý dokáže číst v lidech. O lidech se hodně dozvíte i prostřednictvím neverbální komunikace. Přihlaste se do nějakého kurzu, čtěte knihy na to téma a trénujte. Mimo to, že se naučíte víc nahlížet do lidí, budete umět ovládat i svou vlastní řeč těla.

Naučte se jednat

Ono to zní asi divně, ale skutečně ne každý umí jednat s lidmi. Proto existují kurzy, webináře, semináře a jiné vzdělávací programy na to, jak správně jednat s lidmi. Nejde pouze o hlas, gesta, tón, ale i vhodně poskládané věty a důraz.

Pracujte na svém sebevědomí

Uspět můžete jen tehdy, budete-li si dobře vědomí své ceny a nebudete lidem kolem sebe dávat slevy. Zdravé sebevědomí je pro budování úspěšné kariéry klíčové. Vždy bude někdo, kdo bude lepší než vy a vždy bude někdo, kdo na tom bude hůř. To je prostě holý fakt. Tak se nehruťte, když potkáte někoho lepšího a zkuste se spíš od něj něco naučit.

Soustřeďte se na své přednosti

Soustřeďte se na své přednosti, nikoliv slabiny. A na svých přednostech i dále pracujte. Pokud nejste dobří v nějaké oblasti, ale v jiné vynikáte, pak to bude zřejmě to pravé ořechové a ukazují se vám cesty, kudy máte kráčet. Nebojujte s tím. Každý nemůže umět všechno.

Autor

Mezi můj největší koníček, který mi zabírá většinu času, patří psaní článků. Ale protože je potřeba i trochu žít mimo domov věnuji se 4x týdně sportovním aktivitám. O víkendu ráda odpočívám u kreativního tvoření a vymýšlím ruční dekorace.

Komentáře k článku