5 signálů, kdy je dobré zvážit, zda má vztah ještě smysl

0

Posoudit, zda má náš současný vztah smysl či nikoliv není snadná mise. Znamená to uskutečnit rozhovor nejen s partnerem, ale především sám se sebou. Nezřídka se stává, že stále dotyčnou osobu milujeme, ale cítíme, že spolu již nerezonujeme.

Zkrátka, že není vše úplně tak, jak by být mělo. Můžeme tomu říkat intuice. Občas se každému z nás může stát, že se ve vztahu zasekne a položí si otázku, zda má smysl pokračovat? Nad kterými signály se zamyslet vám prozradíme v dnešním článku.

Palčivá otázka 

  1. Má smysl pokračovat? Už jen to, že vás taková otázka napadne, poukazuje na to, že patrně není úplně vše v pořádku. Možná nevíte co sami sebou či s partnerem? Kladete si otázku, zda daného člověka milujete či nikoliv. I to se může zvlášť u dlouhodobých vztahů stát. Máte potřebu nakopnout k nějaké akci, protože se vám nechce hnít v tom, co právě vnitřně zažíváte. Nemá smysl cpát se za každou cenu do vztahu jen proto, abychom neměli pocit, že jsme sami. Přemýšlejte nad tím, jak se celkově cítíte. Protože vztah má zásadní význam na to, jak se cítíme v dalších oblastech života: zdraví, kariéra, osobní růst.

Výstražná znamení ve vztahu

  1. Zbytečně vysvětlujete sami sebe – patrně už jste to někdy zažili. Pocit či nutkání vysvětlovat partnerovi, proč jste udělali tu či onu věc. Máte tendence vysvětlovat, proč jste tací, jací jste, proč máte chuť dělat tohle či něco jiného. Zkráceně – nejste sami sebou. Ve skutečném vztahu nemá člověk potřebu tyto věci dělat, protože jsme svým partnerem přijímání takoví, jací jsme. On nás vlastně takové i chce.
  2. Nikdy nekončící diskuze – vy něco říkáte, partner odpovídá, vy reagujete, on opět argumentuje a stále dokola, jako na kolovrátku. Přitom v hloubi své duše cítíte, že taková diskuze nemá vůbec, ale vůbec žádný smysl a ubírá vám to energii.
  3. Nefungující sex – tady ani tak nejde o frekvenci, jako spíš o pocity. Ptejte se sami sebe, jak se po sexu s partnerem cítíte? Zkuste své pocity vyhodnotit na stupnici 0 až 10. Jakmile budete méně než na číslech 7,5 – není to dobré znamení. Po každém sexu si zapište hodnotu a poté si vypočítejte průměr.
  4. Partner vám nevoní – možná to zní divně, ale právě náš nos je výtečným barometrem toho, zda jsme ve správném vztahu. Každý člověk má svou specifickou vůni, a pokud nám partner nevoní a nechutná, není to pro nás ten správný. Netvrdíme, že to není dobrý člověk (ale není to pro nás vhodný protějšek).

Autor

Mezi můj největší koníček, který mi zabírá většinu času, patří psaní článků. Ale protože je potřeba i trochu žít mimo domov věnuji se 4x týdně sportovním aktivitám. O víkendu ráda odpočívám u kreativního tvoření a vymýšlím ruční dekorace.

Komentáře k článku