3 triky, jak posílit stehna a zadek

0

Zadek, za kterým se otočí každý muž, je patrně snem každé ženy. Dřepy s činkou na zádech či dřepy přes mrtvý tah jsou opravdu velmi účinné, nicméně spíš otázkou posilovny. Co si však počít v případě, že se vám do posilovny nechce nebo nemáte čas tam chodit?

Pozadí, dupa, dupka, hýždě, prcina, zadek a další názvy pro jednu a tutéž partii jasně naznačují, že je o tuto část lidského těla poměrně velký zájem. Zvlášť muži dávají přednost pevnému a kulatému zadku. On to není pouhý výplod dnešní doby a toho, že momentálně propukl fitness boom. Pevná a kulatá zadnice je spojená s tuhou ze strany mužů proto, že samičky dávají špulením zadku najevo, že jsou připraveny. Z tohoto důvodu se i mužům líbí pevný a kulatý zadek víc, než placatá zvadlinka. Přírodní zákony jsou hold přírodní zákony a těm neporučíte. Pevné kulaté hýždě (i když všeho s mírou) jsou tedy známkou ženskosti. Jak tedy docílit pěkného pozadí?

Trik č. 1 – cvičení se závažím nebo bez něj

Předně nutno poznamenat, že nelze cvičit pouze zadnici, ale kompletně celé tělo – tedy při posilování zadku logicky zabírá spodní část těla, tudíž i stehna. Chcete-li přibrat i na objemu (jelikož máte velmi malinký zadek) budete muset sáhnout po závaží. Jestliže vám velikost vašeho pozadí vyhovuje a chcete pouze zpevnit, pak cvičte více cviků, více opakování a bez závaží.

Trik č. 2 – Výpady s dlouhým krokem

Patrně víte, jak se výpady dělají. Nelze jednoznačně říci, který cvik je nejlepší. Nejlepší cviky jsou zkrátka všechny, a čím více cviků, tím lépe. Mezi účinné cviky patří například výpady, které můžete provádět kdekoliv a kdykoliv to situace dovolí. Buď si vezmete do rukou PET láhve naplněné vodou, případně činky (pokud chcete zapracovat i na objemu), případně uděláte výpadů více bez závaží. Jak správně dělat výpady můžete vidět v přiloženém videu.

Trik č. 3 – Zvyšte intenzitu cvičení

Pokud se vám po nějaké době zdá, že děláte hodně dřepů, výpadů a jiných cviků zaměřených na hýždě a přestali jste činit pokroky, přiberte si zátěž. Pokud se zátěží již cvičíte, zvedněte váhu. Přidejte nové cviky, navyšte počet opakování. Chápeme, že se vám nechce utrácet za činky nebo na ně nemáte doma dostatek místa. Činky nahraďte pružinami. Zvládnou totéž co činky. Jak cvičit s pružinami i další cviky na zadek můžete shlédnout opět v přiloženém videu.

Autor

Mezi můj největší koníček, který mi zabírá většinu času, patří psaní článků. Ale protože je potřeba i trochu žít mimo domov věnuji se 4x týdně sportovním aktivitám. O víkendu ráda odpočívám u kreativního tvoření a vymýšlím ruční dekorace.

Komentáře k článku