Správná hydroizolace střechy a balkónu zabrání budoucím problémům

0

A když stavíte nebo provádíte rekonstrukci, tak stavební práce vyžadují přesně dané postupy. Případě jejich nedodržení si totiž koledujete o budoucí problémy. Velmi diskutované jsou obecně izolační systémy. Izolace můžeme mít různého druhu, avšak mezi ty nejzásadnější patří izolace zabraňující průsaku vody. Pojďme se podívat na to, jak se proti tomuto problému správně izoluje střecha a balkón, tedy dvě nejvíce exponovaná místa.

Hydroizolace

Hydroizolace

Aby do domu nepršelo

Zejména před každou rekonstrukci je potřeba zajistit, aby jako první byla nepropustná proti vodě zejména střecha. Bylo by zbytečné pustit se do rekonstrukce v interiéru, když do domu zatéká. Kromě kvalitní střešní krytiny hraje velkou roli také dobrá hydroizolace střechy. Kvalitně provedena hydroizolace v kvalitních materiálů je schopna zabránit průniku vody také na plochých střechách, které jsou obecně proti tomu téměř náchylnější. U hydroizolaci tohoto typu je proto zásadní:

  • Vysoká pružnost
  • Chemická odolnost
  • Schopnost přemostit trhliny

Kritická místa stavby

Uvádí jsme hovořili o balkónech, ale nejsou to pouze balkony, ale třeba také terasy. Velkým problémem těchto míst je to, že na po chůzí ploše může dochází k zatékání. Platí to zejména tam, kde není kvalitně provedena odpovídající izolace. Často se tak děje při nedodržení pracovních postupů, na které se potom nabalují další problémy. Abyste docílili kvalitní izolace balkónu nebo terasy, také zde je potřeba použít speciální přípravky. Tady potom hodně záleží na tom, jaký povrch na balkónu nebo terase máme položený.

Některé vodotěsné ochrany jsou určeny na betonové povrchy či třeba cementové potěry a řadu jiných exponovaných povrchů. V některých případech je vhodné využít také přípravků, které vytvoří pružnou membránu, podobně jako u hydroizolace na střeše, o které jsme hovořili výše.

Share.

About Author

Leave A Reply