Přírodní travertinová dlažba dodá interiéru originální vzhled

0

Velmi zajímavým obkladovým materiálem je travertin. Jako stavební kámen se používal už v antice a své místo si našel v moderním interiéru i v současné době. Dává mu přednost především ten, kdo má rád přírodní materiály. Proč dát travertinu přednost před ostatními obklady?

Interiérová dlažba

Interiérová dlažba

Travertin se používal již v antice

Svým vzhledem travertin připomíná vápenec, ostatně má podobné chemické složení. Na rozdíl od něho však travertin vzniká ve sladkovodním prostředí a je pórovitý. Proto se nehodí k použití v exteriéru. V dutinách by se totiž usazovaly nečistoty z ovzduší a travertin by černal. Víte, že z travertinu bylo postaveno také římské Koloseum? Jeho krása přetrvala do současnosti. Stejně jako v starém Římě i v současné době můžete využít užitné vlastnosti travertinu a jeho vzhledem dát osobitý punc vašemu bydlení.

Do kuchyně, obývacího pokoje i chodby

Travertin je veskrze přírodním materiálem a každý kus dlažby je originál s vlastní kresbou. Travertinová dlažba do interiéru je ideálním řešením, když chcete mít doma zajímavou podlahovou krytinu, která se vám neohledí. Je nadčasová a ani změny módního stylu na ni nemají vliv. Ještě před tím, než se pro ni někteří rozhodnou, řeší, do kterých místností je travertinová dlažba vhodná. Prakticky si ji můžete dát kamkoliv do domácnosti. Opravdu nemusí být pouze v kuchyni. Zajímavě bude vypadat i v obývacím pokoji či jídelně. Oceníte jistě zejména to, že díky přítomnosti mírné pórovitosti postrádá kluzkost. Nehrozí proto, že byste na ni mohli uklouznout a případně si přivodit nějaký úraz.

Odolnost vůči tekutinám

Při výběru podlahové krytiny se bere v úvahu také to, do jaké míry je interiérový travertinový obklad odolný vůči polití například červeným vínem. Jak je známo, to může po sobě zanechat nepříjemné skvrny, které se špatně čistí. Je-li travertinová dlažba impregnovaná, nevsakuje do sebe tekutiny. Pak ani nepříjemnost s vínem nemůže nikoho zaskočit.

Hledáte-li přírodní originální podlahovou krytinu do celého bytu, bude travertinová dlažba pro vás tím pravým řešením, které zútulní váš domov.

Share.

About Author

Leave A Reply