Nevíte, jakou podlahu si vybrat do svého domova? Laminát i vinyl budou tou pravou volbou

0

Podlaha zabírá v interiéru poměrně velkou plochu. Na ní hodně záleží, jak bude prostředí místnosti působit na příchozího. Ať svoje obydlí teprve stavíte, nebo rekonstruujete, volbu správné podlahy je vždy třeba dobře promyslet. A to nejen z hlediska materiálu, ale také designu. Jaké máte před sebou možnosti?

Podlaha

Podlaha

Dřevo, nebo raději laminát?

V minulosti byly nejvíce v oblibě dřevěné parkety nebo linoleum. Doba se změnila a nyní jsou k dispozici i laminátové nebo vinylové podlahy. Dřevo jako přírodní materiál je příjemný, ale poměrně hodně drahý. Náročný je také na udržování. Podlahy z lamina či vinylu jsou velmi odolné a také jejich cena je více než příjemná a nezatíží tolik rodinný rozpočet. Pro kterou se raději máte rozhodnout? Záleží na vašich požadavcích na vzhled.

Předností laminátových podlah je jejich odolnost

Laminátová podlaha se vyrábí z dřevovláknité hmoty s tím, že její vrchní, nášlapná vrstva je opatřena laminátem. Ten chrání podlahu před mechanickým poškozením. Nabídka laminátových podlah je velmi pestrá. Jejich dezény kopírují nejčastěji vzhled přírodního dřeva. Na první pohled obvykle nepoznáte, že se ve skutečnosti o dřevo vůbec nejedná. Společně s tímto si užíváte výhod odolného materiálu, takže po takové podlaze můžete klidně nechat chodit i své domácí mazlíčky. Ani její pokládka není nijak složitá, takže si s ní poradí i zručný domácí kutil.

Vinylové podlahy do jakéhokoli prostoru v bytě

Zatímco ještě před několika lety vévodily podlahovým krytinám laminátové podlahy, dnes se do popředí z hlediska oblíbenosti mezi zákazníka dostávají vinylové podlahy. Svým vzhledem mohou klidně nahradit i dlažbu a na rozdíl od ní jsou mnohem teplejší a příjemnější při chůzi na boso. Jedinečná vinylová podlaha je 100% odolná vůči vodě a vlhké prostředí jí nevadí, takže je možné ji s klidem dát i do koupelny.

A jakou podlahu zvolíte vy?

Zdroj obrázka:
wongwk / Shutterstock.com

Share.

About Author

Leave A Reply