Na co si dávat pozor u dřevostavby

0

Plánujete dřevostavbu? Na toto si dejte pozor

Zajímají vás dřevostavby jako možnost současného bydlení Poradíme vám, na co si při výběru i během výstavby dávat pozor, abyste byli spokojeni.

Dřevostavba na klíč

Dřevostavba na klíč

Dřevostavby se v posledních letech těší čím dál tím větší oblibě široké populace napříč celým světem. Čemu za to vděčí? Zejména naprosto nezpochybnitelným výhodám, které do běžného života na rozdíl od zděných domů přinášejí. Na druhou stranu je potřeba si dát pozor hned na několik věcí, které s při stavbě mohou potkat. Do práce na této výstavbě se totiž nemůže pustit jen tak někdo bez předešlých zkušeností. V tomto článku jsme se vám rozhodli představit podrobný seznam skutečností, na které si během realizace vašeho snu o dřevěném domě musíte dát pozor a čeho se raději rovnou vyvarovat. Zaujala vás tato myšlenka? V tom případě rozhodně nikam neodcházejte a směle pokračujte ve čtení k následujícím řádkům, které vám všechno důležité osvětlí.

Jaká rizika spojená s dřevostavbou musíte vnímat?

  • v prvé řadě je potřeba si jasně uvědomit, jaký typ dřevostavby pro své účely chcete
  • pečlivý výběr firmy, která vám realizaci zajistí, je skutečně důležitý
  • určitě se zaměřte na vyšší požární bezpečnost, která je základním kamenem úspěchu
  • je lepší dvakrát měřit a jednou řešit
  • musíte si dokonale uvědomit své finanční možnosti a projekt dobře naplánovat

Pokud začínáte přemýšlet o tom, že si v brzké době necháte postavit dřevostavbu, určitě je důležité si hned na začátku uvědomit, jaký typ vy vlastně uspokojil vaše potřeby. Od toho se totiž bude odvíjet následné plánování. Chcete například klasickou roubenku nebo srub? Plány na její realizaci se budou značně lišit například od montované dřevostavby, která se dá využít i pro výstavbu vícepodlažního domu. Každý typ navíc ve výsledku vypadá na první pohled jinak. Roubenky jsou spíš takovým pohledem do minulosti a lidé, co milují retro styl, si s nimi přijdou na své. Montované dřevostavby oproti tomu na první pohled působí elegantně a moderně, takže se hodí pro ty pokrokovější z vás.

Když si definitivně ujasníte své priority, nastává další váhání a přemýšlení o tom, jaké firmě tuto náročnou práci svěřit. Pokud máte ve svém okolí nějakého šikovného řemeslníka, který se nabídne, že vám se vším pomůže, nejdříve se jej zeptejte, jestli už má s dřevostavbou nějaké zkušenosti. Dřevostavby na klíč totiž vyžadují dostatečnou míru znalostí a jejich následná realizace podléhá pečlivosti a důslednému provedení každého sebemenšího detailu. Na trhu se objevuje hned několik firem, které se danou činností zabývají, takže si postupně projděte jejich nabídky, návrhy a určitý čas věnujte také recenzím předchozích klientů.

Proč je potřeba tolik dbát na pečlivé provedení všech jednotlivých prací? Jednoduše proto, že se jedná o naprosto specifický typ materiálu. Dřevostavby mají mnohem vyšší nároky na požární bezpečnost na rozdíl od zděných domů, jednoduše proto, že dřevo je samo o sobě skvělým topným materiálem. Abyste se tedy vyhnuli případné kafastrofě, je potřeba skutečně precizně dokončit veškerá opatření, aby k nim nedocházelo.

Další důležité aspekty, kterým je potřeba věnovat pozornost

Jak se říká snad v každé oblasti života, tak lepší je dvakrát měřit a jednou řešit. To samozřejmě platí i pro dřevostavby. Máte nějaký pozemek o určité velikosti? Důkladně zkontrolujte, jestli se na něj vámi požadovaná montovaná stavba vejde. Pokud ne, rozhodněte se raději pro modulové dřevostavby. Pokud se váš budoucí dům bude nacházet v nějaké vesnici, ze které čiší historie, je zase lepší investovat do roubenky, abyste nijak zásadně nevybočovali z řady.

V neposlední řadě je samozřejmě důležité znát své finanční možnosti a na všechny výdaje spojené s výstavbou se dokonale představit. Dřevostavby jsou sice oproti zděným domům výrazně levnější co se týče pořizovacích nákladů i běžného provozu, nicméně stále nejsou zadarmo. Pečlivě připravte plán a podle něj poté shánějte potřebný finanční obnos.

Share.

About Author

Leave A Reply