Láska k Mexiku, touha pomáhat a Webnode

0

Hledáte jedinečný kus bytového textilu, batoh nebo šátek? Navíc s příběhem, který není jen marketingové pozlátko? V tom případě byste měli Colores Mexico navštívit online. Na šablonách Webnode vznikl zajímavý projekt, který pomáhá chránit tradiční mexické tkalcovství před „kojoty“.

Notebook

Notebook

Za projektem Colores Mexico stojí dvě nadšenkyně do přírodního textilu, tkaných výrobků a hodnoty ruční práce, která spojuje kvalitu a krásu. Během společné cesty do Oaxacy zjistily Maria a Diane, že mají stejnou vášeň, kterou je mexický tradiční textil. A proto se rozhodly 100 % autentické mexické látky a textilní produkty začít nabízet. Kromě samotného dovozu textilu se snaží podpořit a motivovat výrobce k pokračování v této řemeslné tradici, která má v současném světě průmyslové textilní výroby opět čím dál tím větší význam.

Zázemí poskytuje spoluzakladatelce projektu Marii Říhové její compaňera – společnice Diane. Bydlí v krásné oblasti Morelos poblíž Mexico city, které se říká oblast věčného jara (eterna primavera). Projekt se ale zaměřuje na trochu jinou oblast jménem Oaxaca, která je 9-10 hodin vzdálená od Mexico City. Jde o úžasnou a především bezpečnou turistickou oblast s tisíciletou tkalcovskou a hrnčířskou tradicí. Právě Oaxaca de Juarez, což je hlavní město oblasti, je doslova plné umělců a neuvěřitelně šikovných řemeslníků. Cílem projektu je také podpořit místní tkadleny prodejem jejich výrobků. Důvody jsou přitom nasnadě: udržení ruční tkalcovské výroby před globálním textilním průmyslem a především  přímá ekonomická podpora některých z nich. Existují totiž velké sociální problémy, které se mnoha těchto žen přímo dotýkají. Jejich muži například emigrují do USA nebo inklinují k alkoholismu a ony tak zůstanou na obživu rodiny samotné. To, spolu s jejich chybějícími základními finančními dovednostmi, byl impuls pro založení projektu i webových stránek Colores Mexico.

V létě 2018 pak vznikl e-shop na šablonách Webnode, který začaly plnit fotkami a texty, rovnou v češtině i angličtině. Webnode nabízí editor pro tvorbu webu s množstvím moderních a stylových šablon, které si podle své potřeby přizpůsobí každý uživatel sám. Celý systém dá přirovnat k online prezentaci, kdy si postupnými kroky tvoříte obsah podle vlastních představ. Založení účtu trvá jen pár minut a je zcela zdarma. Díky jednoduchému editoru zvládne vlastní webové stránky založit a následně i spravovat opravdu i úplný začátečník. Stačí mít jen základní znalosti používání počítače a připojení k internetu. Pokud máte sami nápad, do kterého se chcete s nadšením pustit, šablony Webnode vám ho pomohou realizovat, stejně jako Diane a Marii.

Share.

About Author

Leave A Reply