Jak se stát modelkou

0
Snad každá malá holčička chce být princeznou, když trošku povyrostou, ze snu o princeznách se obvykle stane sen o modelkách. Být stále krásně oblečená, dokonale nalíčená. Obdivovaná po celém světě a neustále žádaná. Vydělávat hodně peněz a být známá. Být prostě dokonalá, být prostě modelka.

modelka

Jak na to

Život modelky ale není jen o výhodách a cesta k němu není vůbec snadná. Slavné modelky si na svůj život nemohou stěžovat. Než se však právě tvoje fotky dostanou na titulky časopisů, a před tím než se objevíš na mole při přehlídce slavného návrháře, musíš být hodně trpělivá. Ne každá slečna má štěstí jako Kate Moss. Když jí bylo 14, zahlédl ji na letišti pracovník reklamní agentury. Pak už šlo vše ráz na ráz.

Aby vůbec nějaká kariéra mohla začít, musíš nejprve dostat svoje fotky do nějaké agentury, nebo se osobně zúčastnit castingu. Pokud doma nenajdeš žádné aktuální, popros rodiče nebo kamarádku ať tě vyfotí. Měli by být nejlépe v pohlednicovém formátu. Fotky zašleš do agentury, nebo si je s sebou vezmeš na casting. Jestliže se pro tebe některá z agentur rozhodne a začne s tebou spolupracovat, dostaneš nabídku k vytvoření profesionálního portfolia.

Začátky jsou těžké

Začínající modelky nejsou obvykle moc dobře placené a často musí velmi tvrdě pracovat, někdy i 20 hodin denně. Ale nějak se začínat musí, ne?

Už ses někdy vrátila ze školy a tvoje nohy umíraly bolestí? Takový pocit mají modelky, když je za nimi v jeden den několik castingů. Rozdíl je v tom, že ony svou únavu nemohou ukázat. Musí se dobře prezentovat a svým přitažlivým úsměvem okouzlit potenciálního zaměstnavatele. Také musíš počítat s tím, že pokud to vyjde, nezůstaneš pouze doma, tedy v Čechách. O modelky z ČR je ve světě velký zájem. Proto se může stát, že se ani nenaděješ a už budeš žádána v zahraničí. Pak už tedy není prostor pro nějaké cukání se kvůli stesku po mamince. Nikdo na tebe nebude čekat věčně. Buď si zvykneš, nebo se do toho vůbec nepouštěj. Škola a studium cizích jazyků je samozřejmě základ. Čím víc jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem – to tady platí dvojnásob. Budeš se o sebe muset často postarat úplně sama a to dost dobře nejde, pokud se nebudeš umět domluvit.

Tak hodně štěstí.

Share.

About Author

Leave A Reply