Jak se naučit anglicky

0

Rádi byste mluvili anglicky, ale nevíte jak na to?

Důležité je uvědomit si, že naučit se jazyk není něco, co umíte hned. Je potřeba na tom pracovat.

Tedy jak na to?

Nejlepší způsob, jak se něco naučit, je začít to dělat. Hlavně!  Je nanejvýš důležité, abyste dělali to, co vás baví. Pokuste se v co největší míře studovat angličtinu děláním toho, co byste stejně dělali, i kdybyste se nechtěli anglicky učit.

anglictina

 

Zde pár tipů jak se naučit snadno a rychle

  • čtěte – cokoliv! – Je jedno co čtete, hlavně čtěte. Klidně cedule, ceníky atd. Čtěte návody k elektronice, osvěžovači vzduchu… Kdekoliv máte na výběr mezi češtinou a angličtinou, vyzkoušejte si alespoň na chvíli anglickou verzi.
  • Poslouchejte! – Kupte si cd svého oblíbeného zpěváka a zpívejte si. Není nic lepšího a snazšího než najít si text, aby jste věděli o čem zpívá a proč se vám to tak líbí. Tím, že budete zpívat také trénujete výslovnost. Pouštějte si videa na  YouTube, podcasty a videorecenze zaměřené na věci, které vás zajímají.
  • Čtete zjednodušené texty – Wikipedia nabízí možnost číst články ve zjednodušené angličtině (simplified english). Jestli nechcete zjednodušenou verzi, kupte si knihu v knihkupectví k dostání je mnoho textů, jedno i dvojjazyčných.
  • Hrajte počítačové hry – Hlavně adventury a RPGčka jsou skvělý prostředek k rozšiřování slovní zásoby. Nehrajte střílečky, strategie, a další žánry, které obsahují textu poskrovnu. Ty vás sice mohou bavit, angličtinu ale nezlepší.
  • Sledujte seriály a pořady – Nejprve s anglickými titulky a pak bez nich. Nesledujte je s českými titulky, protože tím se skoro nic nenaučíte. Budete překvapeni, o kolik snazší je porozumět anglickému pořadu s anglickými titulky ve srovnání s tím, když jej sledujete bez titulků.
  • Dělejte různé testy, kvízy, apod. – Samozřejmě v AJ.

 

Share.

About Author

Leave A Reply