Jak bojovat s kruhy pod očima?

0

Kruhy pod očima jsou nevzhlednou nepříjemností, která se ovšem týká mnoha lidí. Jaký je důvod, proč se tyto kruhy tvoří a jak jim předejít?

Nejčastější příčiny

Tyto temné váčky tvořící se pod očima často nejsou pouze kosmetickým problémem, ale skrývají o něco vážnější doprovodné problémy, které zatěžují váš organismus. Může se jednat například o chudokrevnost, poruchy krevního či mízního řečiště, poruchy štítné žlázy, jaterní či žaludeční problémy, hormonální výkyvy, alergie, ovšem kruhy pod očima mohou být podpořeny také geneticky. Tento problém vzniká velmi často při únavě a nevhodném životním stylu, jako je například stres, nezdravá životospráva či nedostatečný odpočinek pro oči.

Jak se jich zbavit?

Pro řešení tohoto problému můžete vyzkoušet krémy, které mají efekt zesvětlení očního okolí, spolehlivě zesvětlí pigment v daném okolí. Vhodné jsou také krémy, které obsahují kofein a další podpůrné látky jako jsou vitaminy a důležité kyseliny, které pleti dodají výživu a podpoří její zdravý vzhled. Soustřeďte se na dostatek kolagenu a elastinu v potravě, ty totiž mají blahodárný vliv na vypnutí a obnovení pleti. Zaměřte se také na zdravý životní styl, dodržujte pitný režim a dopřejte svému tělu dostatek odpočinku.

Babské rady

Problémy s kruhy pod očima můžete vyřešit také po vzoru našich babiček. Vyzkoušejte si alespoň na 10 minut přiložit na víčka plátek okurky, který zajistí splasknutí otoku a uleví očím. Stejným účinkem by měl působit také plátek brambory. Dále můžete vyzkoušet na oči přikládat použitý vychlazený sáček od černého či zeleného čaje. Pro zmenšení otoku poslouží také studená voda nebo kostky ledu. V boji by vám měl pomoci také mandlový olej či růžová voda.

Jestliže se u vás objeví kruhy pod očima, nezoufejte, není těžké se jich zbavit. Zamyslete se nad tím, jakou máte životosprávu a zda by tento problém nemohl signalizovat hlubší zdravotní potíže.

Zdroj foto: freepik.com

Share.

About Author

Leave A Reply