Dětské oblečení, které ušijete vy nebo šikovná švadlena

0

Každá maminka zná ty situace, kdy obíhá všechny obchody s dětským oblečením, ale nemůže sehnat ideální kousek, který by se líbil jak jí, tak jejímu dítěti. Občas navíc děti rychle rostou a zkrátka nemají míry podle tabulek. Často jim tak oblečení z běžně dostupných obchodů nesedí. Ideálním řešením je oblečení šité na míru. Pokud se na tuto výzvu necítíte, nakupte látku s vybranými motivy a oslovte šikovnou švadlenu v okolí.

Dětské oblečení

Dětské oblečení

Vyzkoušejte ušít jednoduché kousky doma

Mnoho maminek na mateřské dovolené se rozhodlo občas nějaký ten kousek pro své dítě ušít. Pokud mu například nesedí klasické velikosti z obchodů, nemají na výběr. Problémem jsou často délky rukávů a nohavic nebo velikost v pase. Pokud patříte k začátečníkům, vyzkoušejte nejprve jednoduché kousky. Rozhodně se nepouštějte ani do složitějších materiálů. Vyberte si látku, se kterou se vám bude při prvních pokusech dobře pracovat. Vhodná je například prodyšná teplákovina metráž, která se skvěle hodí pro vaše děti. Na internetu najdete celou řadu návodů, střihů i vychytávek. Jednoduše tam také objednáte látky a všechny potřebné doplňky.

Složitější přenechejte na švadleně

Druhou možností je šití na objednávku. Tomu se věnují šikovnější maminky formou přivýdělku nebo klasické švadleny. Mnoho z nich se navíc specializuje pouze na dětskou módu, a proto nabízí opravdu propracované modely. U takových dam můžete objednat složitější kousky jako bundičky, kombinézy, nepromokavé kalhoty a podobně.

Pokud se pro toto řešení rozhodněte, vyberte si kvalitní materiál, který švadleně dáte k dispozici. Pro nepromokavé oblečení můžete zvolit některé z atraktivních motivů pro děti na výběr softshell metráž. Uvidíte, že výsledek bude díky zvolenému kvalitnímu materiálu a dokonalé práci švadleny skvělý.

Pokud nemůžete najít ideální kousek v obchodech, vyzkoušejte dětské oblečení šité na míru. Poraďte se s vaší ratolestí o výběru barev a motivů a uvidíte, že jej nebude chtít sundat.

Zdroj obrázku:
White bear studio / Shutterstock.com

Share.

About Author

Leave A Reply