Bambusové ponožky – téměř zapomenutý klenot!

0

Bambusové ponožky jsou velmi specifickou obuví a typem ponožek. Dámské nebo pánské ponožky se vůbec neliší ve svých pozitivních vlastnostech a tak bychom mohli okamžitě probrat jejich univerzální účinek a ten je jejich zdravotní nezávadnost a antibakteriální vlastnosti. Sou nezaměnitelným pomocníkem pro denní nošení!

Bambusové ponožky

Bambusové ponožky

Co jsou bambusové ponožky?

Bambusové ponožky jsou ponožky (i sportovní ponožky!), šité z tkaniny, nití z bambusového vlákna. Tento kus oblečení je buď šitý ze 100% bavlněné textilie, nebo směsi bambusu a bavlny – což mu určitě neubírá na kvalitě! Rovněž se na trhu se vyskytují textilie tvořeny způsobem bambus – spandex nebo bambus – konopí, dle aktuální poptávky a potřeby.

Jaké mě bambus vlastnosti?

Toto bude odstavec věnován tomu, proč si vlastně bambusové ponožky koupit a v čem je lepší od bavlny a jiných běžných materiálů na trhu.

První, asi nejvíce unikátní vlastností, jsou antibakteriální vlastnosti. Bambusové vlákno samo o sobě je antibakteriální a má díky tomu i určité dezodorační vlastnosti (takže se nemusíte bát, že vaše pánské ponožky budou nepříjemně zapáchat po pár hodinách, jak se to běžně stává při umělých tkáních). Z této vlastnosti vyplývá, že přirozeně snižují plísňové onemocnění nohou během nošení.

Jak dlouho si zachovávají své nezaměnitelné vlastnosti?

Záleží na způsobu praní a ošetřování ponožek, ale podle jistých studií (Japanese Textile Inspection) se ukázalo, že si zachovávají tyto vlastnosti i po 50 (!) praních, takže se nemusíte bát a vůbec je šetřit, protože bambusové ponožky jsou jako stvořené na sport, klidně by mohly být přejmenovány na sportovní ponožky.

Protože kromě antibakteriálních vlastností skrývají i unikátní schopnost absorbovat a odvádět pot a to se přece při sportu dokonale hodí! Sportovní ponožky musí odvádět pot rychle a efektivně a bambusové ponožky tuto efektivitu mají 4 krát větší jako například běžná bavlna.

Proč jejich nosit, proč je koupit?

Je to v první řadě o tom, že je to v dnešní době velký hit stejně jako veselé ponožky s motivem. Ponožky z bambusových vláken jsou prostě univerzální – poslouží nám jako sportovní ponožky a také jako ponožky na běžný pracovní den. Jelikož páni jsou náročnější na velikost a na jejich antibakteriální vlastnosti, tak pánské ponožky jsou opravdu výhodné. Bambusové ponožky se šijí ve všech možných velikostech a provedeních – například kotníkové či snad dlouhé ponožky, podle ročního období, takže je můžete nosit klidně celoročně. Dámy se nemusí bát o své pohodlí, bambusové ponožky jim zajisté dokonale sednou a poskytnou komfort při náročném dni v botách. Na trhu najdete také už i velké množství veselých bambusových ponožek.

A k tomu – bambusové vlákno je jemnější než běžné bavlněné vlákno, takže se budete cítit, jako byste chodili na obláčku. A to se už vyplatí, ne? Pohodlí, komfort, dobré odvádění potu a ještě k tomu přátelské k našemu ekosystému.

Jsou 100% přírodní, a proto se rozkládají zcela přirozeně. Nejsou náročné na výrobu, a proto náš ekosystém nezatěžují tolik jako bavlna a jiné materiály. Šetří planetu!

Doufáme, že jsme vás přesvědčili o koupi bambusových ponožek, protože mají jen samé pozitivní vlastnosti a téměř nulové negativa, plus prospějete přírodě. A to se prostě vyplatí!

Zdroj obrázku:
Evgeniya369 / Shutterstock.com

Share.

About Author

Leave A Reply