Jak zpomalit projevy stárnutí?

0

Každý si přeje vypadat pokud možno co nejdéle mladě a svěže. Ve snaze zpomalit projevy stárnutí, které se podepíše především na pokožce, neváhá řada žen investovat značné množství peněz do kosmetiky.

Ovšem ani ta nejlepší a nejdražší kosmetika světa nepomůže, pokud člověk nebude dodržovat i další pravidla. Která to jsou? To vám prozradíme v dnešním článku. Připravili jsme si pro vás seznam činností, kterými projevy stárnutí zpomalíte.

Zdravá strava

Není žádnou novinkou, že strava se promítne nejen na pevnějším zdraví, ale i kráse. Čím zdravěji budeme jíst, tím lépe budeme vypadat. Tedy spíš kvalita pokožky, vlasů a nehtů. V jídelníčku nesmí chybět nutričně vyvážená strava, superpotraviny a pitný režim. Bohužel právě na něj řada z nás hřeší. Výsledkem je dehydrovaná pleť se sklonem k tvorbě vrásek.

Pravidelný pohyb

Pravidelné sportování se netýká pouze štíhlé linie a lepší fyzické kondice, jak by se mohlo mnoho lidí domnívat. Během cvičení se člověk potí a díky tomu se dostávají z těla škodlivé látky, které způsobují stárnutí buněk. Navíc dochází k vyplavování endorfinů – hormonů štěstí a to je další kapitola.

Optimismus

Mračení se ještě nikomu nepřidalo na kráse a stres určitě není to, co by v cestě za krásou a zpomalením stárnutí pomáhalo. Když se zeptáte stoletých babiček a dědečků na jejich život, optimismus tam bezpochyby patří. Pozitivně laděná mysl dokáže zázraky.

Spánek

Spánek je velmi důležitý, aby člověk načerpal novou energii a dobil svou životní baterii. Budete-li chodit spát pozdě, vstávat brzy, nečekejte žádné zázraky. Samozřejmě, že v životě každého člověka se může vyskytnout období, kdy je ve stresu, moc nespí, na jídlo nemá pomyšlení, ale rozhodně by nemělo jít o životní styl – nýbrž o životní etapu, po které se opět vrátí ke zdravému životnímu stylu.

Autor

Mezi můj největší koníček, který mi zabírá většinu času, patří psaní článků. Ale protože je potřeba i trochu žít mimo domov věnuji se 4x týdně sportovním aktivitám. O víkendu ráda odpočívám u kreativního tvoření a vymýšlím ruční dekorace.

Komentáře k článku