Vysoké podpatky : Nedávejte šanci puchýřům a bolestem

1

Mnoho žen jednoduše miluje vysoké podpatky a krásné boty. Mnohdy s tím však přicházejí problémy v podobě puchýřů. Díky pár snadným tipům si můžete užívat své nové boty na podpatku, aniž by vaše nohy trpěly kvůli puchýřům.

Nepříjemná komplikace

Jestliže nosíte s oblibou podpatky, pak jistě znáte ten nepříjemný pocit, jak bota tře citlivou kůži chodidel. To dokáže pořádně zkazit celý den, případně vás to přinutí rovnou se vyhýbat těmto botám. Co však dělat, pokud je přesto chcete nosit? Nabízí se jednoduchá řešení, která vás zbaví bolesti a předejdou vzniku puchýřů. Přitom se jedná o produkt, který téměř každá máme v koupelně či kabelce.

Tuhý deodorant

Obyčejný deodorant ochrání vaše nohy před nesnesitelnou bolestí. Ačkoliv se to může zdát divné, tento produkt vytváří určitou bariéru mezi kůži nohy a botou. Než tedy skočíte do lodiček, vezměte si tuhý deodorant a potřete jím patu v oblasti, kde bota nejvíce dře. Zamezíte tak tření, čímž předejdete vzniku puchýřů. Fungují však pouze gelové a tuhé deodoranty, které jsou schopné vytvořit ochranou vrstvu na pokožce.

Bolesti nohou a vysoké podpatky

Nošení podpatků většinou nebývá zrovna pohodlnou záležitostí, obzvlášť pokud v nich potřebujete prochodit celý den. Poměrně snadno však můžete zmenšit bolest nohou. Stačí spojit třetí a čtvrtý prst na noze, třeba náplastí. Mezi těmito prsty je totiž nerv, na který je vyvíjen největší tlak při nošení podpatků. Díky spojení prstů tak zmenšíte tlak působící na nerv.

Nošení podpatků se tak rázem stane mnohem snesitelnější, bez nepříjemných bolestí. Pokud vás tlačí špička boty, dejte do ní pytlík naplněný vodou a vložte boty do mrazáku. Vzniklý led by měl špičku rozšířit a vytvořit více prostoru pro prsty.

Podpatky podtrhují ženskost a jsou elegantní, proto je tak rády nosíme. Myslete však na zdraví svých nohou a dopřejte jim alespoň tuto péči, abyste omezila bolesti a puchýře.

Zdroj foto: www.pixabay.com

Autor

1 komentář

Komentáře k článku