Vybíráme slunečník dle našich potřeb – na co se zaměřit?

0

Ani vy, ani vaše děti jistě nechcete riskovat nebezpečí, které je spojeno se slunečními paprsky. Zvláště pobyt v pravé poledne na přímém slunci může přinést těžké popáleniny, ale i různé nepříjemné stavy spojené s úpalem. Řešení přináší zahradní slunečníky a my se teď podíváme na to, jak vybrat ten správný.

kokiska-slunecnik

Účel použití je základ

V tomto směru samozřejmě volíme varianty takové, které odpovídají tomu, kde chceme slunečník mít. Samozřejmě většina lidí ho využije na zahradě. Ať už u svého domu, tak v zahrádkářské kolonii. V takovém případě je samozřejmě správnou volbou zahradní slunečník. Využít ho ale nemusíte pouze přímo venku, protože odpočinek a lenošení na čerstvém vzduchu si mohou dopřát i lidé, kteří bydlí v paneláku. Těm se potom dokonale hodí varianty, jako jsou slunečník na balkon. Ta poslední možnost je poté spojena snadným transportem a kompaktními rozměry. Jedná se o plážový slunečník, který si můžete bez obav vzít k rybníku, ale třeba i na cestu k moři.

Vybíráme i dle správného typu

Spolu s účelem použití velmi často souvisí také konkrétní typ daného slunečníku. Zde můžeme připomenout, že mezi ty klasické plážové se počítají třeba kruhové varianty, a to slunečník 3m, popřípadě i slunečník 4m. Mimo těchto ale existují i další varianty, využitelné spíše jenom na našich zahradách. Zde nesmíme zapomenout třeba na slunečník s boční nohou, který je velmi praktickou a přitom stabilní volbou s jistotou vysoké stability.

Daný typ ale můžeme rozlišovat také tvarem. Ať už hledáme slunečník velký, nebo raději menší provedení, můžeme kromě těch kulatých vybrat i obdélníkové, nebo čtvercové. Zajímavou novinkou posledních let je ale i půlkruhový slunečník. Jak už lehce napovídá jeho tvar, ten nejlépe využijeme právě na balkonech, nebo terasách.

Zaměřte se také na stabilitu

Během pobytu venku samozřejmě chceme, aby slunečník odolal i případnému menšímu větru, který se může v letních dnech objevit. V takovém případě slunečníky vybíráme i podle jejich stability, tedy lépe řešeno podle jejich podstavce. Ten by měl být dostatečně velký a logicky také dostatečně těžký. Hlavní možnosti počítají buď s využitím kamene, nejčastěji potom žuly, nebo také s využitím plastové nádobky na vodu. Důležitým kritériem výběru je samozřejmě nosnost daného podstavce. Stojany na slunečníky jsou prostě nutností!

Základní funkce jsou samozřejmostí

Ať už hledáte luxusní slunečníky, nebo naopak slunečníky v akci, v obou případech dnešní typy na našem trhu bez problémů umožní několik základních funkcí. Jelikož slunce pravidelně putuje po obloze, je třeba slunečník dle toho přemísťovat. A tak jednou z klasických variant je i zahradní slunečník 3m naklápěcí, přičemž tuto funkci splňuje i řada dalších modelů. Sejně tak by mělo být samozřejmostí i snižování a zvyšování výšky, což je také možnost, jak si dopomoci k mnohem lepšímu stínu hlavně ráno, nebo večer, kdy se slunce blíží k obzoru.

Autor

Komentáře k článku