Vaříte na indukci? Toto nádobí by vám v kuchyni nemělo chybět

0

V moderních kuchyních se setkáváme s plynovými, elektrickými, sklokeramickými a čím dál častěji i s indukčními sporáky. Vaření na indukci má mnoho výhod a s kvalitním nádobím můžete v kuchyni vykouzlit hotové zázraky během pár minut.

V čem je indukce výhodnější než ostatní typy sporáků

  • Rychlost – chcete mít vše co nejrychleji hotové? Indukce dokáže díky okamžitému vygenerování velkého množství tepla ohřát 2 l vody za pouhých 5 minut. Na sklokeramice by vám to trvalo zhruba 8 minut a na plynu dokonce 9 minut.
  • Bezpečí – indukční deska vydává veškeré teplo jen na místě, kde se hrnec dotýká plochy desky, okolí tak zůstává jen vlažné. Navíc po vypnutí dojde ke zchladnutí rozehřátého místa na přijatelných 60 °C za 6 minut (plynový sporák chladne přibližně 14 minut, sklokeramický až 25 minut podle typu a značky desky).
  • Úspora energie – významné šetření energie je dosaženo díky generování tepla jen v místě kontaktu varné desky s hrncem. Nedochází tak ke zbytečnému ohřívání okolí. Pro uvaření 2 l vody spotřebujete na indukčním sporáku jen 0,230 kWh, na sklokeramickém 0,275 kWh a na plynovém dokonce 0,395 kWh, opět podle typu a značky varné desky.
  • Jednoduchá údržba – pokud se vám něco vylije na desku, ukápne omáčka nebo spadne těstovina, nic se neděje. Okolí hrnce není rozžhavené, a tak se nic nepřipálí a snadno se otře. Jednolitý povrch bez vystouplých tlačítek se udržuje doslova pár setřeními.
  • Komfort – mnoho funkcí, které u jiných sporáků nenajdete, vám usnadní každodenní vaření. Funkce pozastavení vaření sníží teplotu na minimum a nic se tak nepřipálí, když třeba musíte zvednout telefon. Senzory hlídající bod varu či položení prázdného hrnce také nejsou k zahození.

Jaké nádobí na indukci zvolit

Na každý druh sporáku se hodí jiné nádobí. Dříve jste mohli poznat to, které je určeno na indukční sporáky metodou, kdy se ke dnu nádoby přiblížil magnet. Pokud se přichytil k nádobě, mohli jste ji použít, pokud ne, nebyla určena pro vaření na indukci. Ale tato metoda vám dnes už nebude nic platná. Výrobci přicházejí s materiály, na které magnetem nevyzrajete. Raději hledejte hrnce, pánve, konvice, rendlíky a další nádobí označené symbolem zakroucené cívky nebo s nápisem „Induction“. A nebojte se, moderní nádobí na indukci vaši kapsu určitě nezruinuje.

5 tipů na nádobí, které si s indukcí hravě poradí

Hrnce od nejmenšího po největší

Pěkná sada nádobí na indukci se hodí každé hospodyňce. Desetidílná sada nádobí ULTIMA splní nároky i těch nejnáročnějších kuchařek. Ladné křivky z nerezavějící oceli, patentovaný systém regulace páry, chytrý způsob cezení a vychytané odkládání poklic v průběhu vaření – tím vším se nádobí ULTIMA může chlubit. Třívrstvé sendvičové dno usnadňuje vaření a udrží teplo i po odstavení ze zdroje tepla.

Video:

S pořádnou pánví je vaření radost

Na maso, lívance, palačinky, rybu, wok pánev i pánev pro grilování. Všechny tyto pánve na indukci najdete pod značkou Tescoma Smartclick. Výjimečný systém odnímatelné rukojeti vám umožní jedním stiskem udělat z pánve pekáč nebo zapékací mísu, kterou můžete strčit do trouby.

Superhrdina ve vaší kuchyni

Uvařit pro velkou rodinu nebo hodně hostů je těžký úkol. S titanovým superpekáčem BAF se ho zhostíte bez obav. Pekáč je vhodný na indukci, dá se v něm péct v troubě a jeho víko lze použít jako velikou pánev. No řekněte sami, není skvělý?

Přichystejte čaj o páté

Vrátit se do dob našich babiček, kdy na plotně pískala konvice s vařící se vodou, můžete díky čajníkům a varným konvicím vhodných na indukci. Například nerezový čajník Loren, s roztomilými puntíky a odklápěcí píšťalkou, uvaří 2,5 l vody a také udělá velkou parádu v kuchyni. Výhodou čajníků a varných konvic na indukci je, že dokážou vodu ohřát stejně rychle jako klasické elektrické varné konvice.

Kakao i pudink jako mávnutím kouzelného proutku

Milují vaše děti horké kakao nebo čokoládu? Děláte jim rádi pudink nebo vynikající omáčku na těstoviny či k masu? Pořiďte si mlékovar na indukci a můžete si tyto dobrůtky dopřávat každý den bez obav z připálení. Například v 1,5 l mlékovaru s dvojitou stěnou rychle připravíte to, na co mají děti právě chuť.

Autor

Komentáře k článku