Vánoční inspirace na dárky pro babičku i dědečka

0

Přemýšlíte zoufale rok co rok nad vánočním dárkem pro prarodiče? Obvykle nám neporadí, podle nich nic nepotřebují, a tak se většinou trápíme s výběrem dárku dlouhou dobu.  Sepsali jsme pro vás několik nápadů na dárky, které jim udělají při nejmenším radost.

babicka

Pro vzpomínku

Upomínkové předměty určitě potěší nejenom starší generaci. Takové dárky jsou krásné, emotivní a plné nostalgie. Obdarovaný se k nim s radostí bude vracet a nikdy ho neomrzí.

Darujte:

  • Fotoknihu. Originální dárek plný dojemných vzpomínek. Doplňte fotky osobitými texty a veledílo máte na světě.
  • Medailonek s fotkou. Krásný dárek, který bude babička nosit s radostí na krku po celý rok.
  • Dárkový poukaz. Ale pozor, ne ledajaký! Zapátrejte v paměti. Vyprávěli vám, kde kdysi dávno rádi jezdili na dovolenou, kde se poznali, co by si přáli ještě vyzkoušet? Konkrétním dárkovým poukazem jim určitě vyrazíte dech. Doporučujeme k němu přibalit balení kapesníčků. Hrozí riziko nenadálého přílivu slz! 🙂

vanoce

Praktické dárky

Věda a nové technologie! Před nimi se „křižuje“ pomalu každý dnešní důchodce. Dělají jim také problémy i rutinní záležitosti, jako například vstávání z postele a obouvání. Naštěstí máme již plno vychytávek, které jim usnadní život.

Darujte:

  • Extra dlouhou lžíci na boty. Tuze primitivní, ale maximálně ocenitelný dárek pro každého pohybově omezeného jedince.
  • Elektroniku pro seniory. Takový mobilní telefon pro seniory nebo jednoduchý ovladač na televizi jim neskutečně usnadní život.
  • Polohovací rošt. Nastaví nejen polohu hlavy při čtení knížky, ale i polohu dolních končetin, která napomůže například od bolavých oteklých nohou. S polohovacím roštem budete určitě ten nejlepší ježíšek.

vanocni-darek

Pro zdraví

Zdraví našich blízkých je pro celou rodinu tou nejdůležitější věcí na světě. A s pokročilejším věkem je o něj obvykle potřeba ještě více pečovat. Nadělte dárky, které jim s péči o zdraví pomohou.

Darujte:

  • Zdravý dárkový koš. V obchodě se zdravou výživou vám jistě ochotně poradí s výběrem. Nekoupíte zde jen zdravé potraviny, ale také různé přírodní léčiva, například mastičky či kapky.
  • Zdravotní matraci. Komfortní a nanejvýš šetrný dárek. Vlastnosti zdravotních matrací jsou téměř k nezaplacení. Nejen, že zabrání vzniku proleženin, ale anatomické tvarování těla zajistí kvalitní a zdravý spánek. Jestliže je pro vás taková matrace finančně náročná, domluvte se s dalšími členy rodiny a na dárek se třeba poskládejte.
  • Tlakoměr. Šikovná a velmi užitečná věcička, která ohlídá zdravotní stav vašich milovaných.

Autor

Komentáře k článku