Tipy na účesy podle tvaru obličeje

0

Jestliže zvažujete nový sestřih a váháte, jestli vám ten, co zvolíte, bude slušet, pak by vám mohl s výběrem pomoci váš tvar obličeje. Pro každý druh se totiž zpravidla hodí jiný typ účesu.

Oválný a kulatý obličej

Oválný obličej je nejuniverzálnějším a nejčastějším typem. Jedná se o symetrický obličej a díky tomu můžete vybírat v podstatě z jakýchkoliv účesů. Nelze říci, že by nějaké střihy byly nevhodné pro tento typ obličeje, ovšem pro ideální výběr byste měla vynechat pěšinku ve středu hlavy, která obličej zbytečně prodlužuje. Jestliže máte kulatý obličej, pak můžete pomocí správného účesu dosáhnout jeho optického zúžení. Nehodí se krátké symetrické střihy, vyzkoušejte proto raději delší účes a nebojte se pramínků zasahujících do obličeje.

Hranatý a obdélníkový obličej

Hranatý typ obličeje má zpravidla velmi ostré rysy, vhodným účesem je však lze bez problémů zjemnit. Hodí se například asymetrické účesy, pěšinka na boku hlavy a také vlnité vlasy. Nehodí se rovná ofina a symetrické rovné účesy, které by naopak na hranatost obličeje poutaly pozornost. Pro obdélníkový typ obličeje se hodí mnoho účesů, nejvhodnější jsou však objemné lokny a asymetrická ofina. Dejte si pozor na účesy, které by váš obličej opticky prodloužily, především tedy dlouhé, rovné a s ofinou uprostřed hlavy.

Trojúhelníkový a srdcovitý obličej

Pro neobyčejný trojúhelníkový typ obličeje je typická široká brada a úzké čelo. Proto se pro něj hodí účesy s objemem navrchu, čímž zjemníte rysy mohutných čelistí. Hodí se střapaté účesy a šikmá ofina s pěšinkou uprostřed hlavy. Pro srdcovitý obličej se nehodí ofiny, ačkoliv by se mohlo zdát, že díky ní skryjete své vysoké čelo, opak je ovšem pravdou. Vaším cílem při výběru účesů by měl být střih s objemem ve spodní části.

Novým střihem se z vás může stát úplně jiný člověk. Dejte si proto záležet při výběru, aby vás účes byl to pravé pro vás.

Zdroj foto: pixabay.com

Autor

Komentáře k článku