Růže: Tipy, které vám pomohou s jejich vypěstováním

0

Růže patří mezi nejoblíbenější rostliny – a není divu. Jejich květy jsou působivé a velmi romantické. Řezané růže však poměrně rychle uvadají. Pokud si tedy chcete jejich krásu užívat déle, zasaďte si je do květináče či záhonu. K jejich pěstování stačí znát jen pár triků, aby se růžím dařilo.

Výběr zdravé rostliny

Základem pro pěstování růží by mělo být již na začátku vybrat vhodnou rostlinu. Díky tomu získáte jistotu, že se jí v záhonu bude dařit. Již na první pohled můžeme poznat kvalitu rostliny. Nezbytností by měly být listy i květ bez skvrn a celkově hezký tvar rostliny. Je dobré také zkontrolovat kořenový bal. Stačí rostlinu vytáhnout z květináče – kořeny by měly být husté a držet pohromadě.

Vhodné stanoviště pro růže

Aby se růžím dařilo, je nezbytné vybrat správné místo pro jejich pěstování. Tyto rostliny potřebují dostatek světla, konkrétně alespoň šest hodin denně.

  • Proto byste je měly vždy umisťovat tam, kde není celodenní stín.
  • Pokud chcete růže pěstovat v květináči, je třeba zvolit vhodnou velikost.
  • Nádoba by měla být hluboká alespoň 40 centimetrů.
  • Myslete také na přesazování, když se kořeny rostliny rozrostou.
  • Pro správný růst totiž potřebují dostatek místa.

Potřebná péče

Růže nejsou příliš náročné na pěstování. Samozřejmostí je zalévání podle počasí, půda by u kořenů měla být stále mírně vlhká. Nikoliv však promáčená. Pro množství a kvalitu květů je důležitý dostatek živin. Při výsadbě je proto dobré přidat kompost či hnůj. V době vegetace pak růže přihnojte speciálním hnojivem jednou za šest týdnů. Zvolit můžete také hnojivo s postupným uvolňováním živin, takže hnojení není třeba tak často opakovat. Nezapomínejte na odstraňování suchých a poškozených výhonů růží.

Růže jsou působivé samostatně v květináči i jako součást záhonu. Jejich pěstování přitom není vůbec náročné. Je však třeba věnovat jim pravidelnou pozornost, pokud toužíte po velkém množství krásných květů. Užijte si jejich krásu, kterou jednoznačně oplývají.

Autor

Komentáře k článku