Tip na romantický víkend: Vinobraní na Jižní Moravě

0

Přemýšleli jste, že byste se svou drahou polovičkou rádi vydali někam na výlet, ale stále nevíte kam? Vyrazte zažít moravské vinobraní a užijte si romantický víkend s chutí vína.

Otevřené sklepy v Modrých horách

Velkopavlovická vinařská oblast se proslavila svými nezaměnitelnými červenými víny, rozhodně se tak jedná o místo, které byste měli navštívit. O víkendu 9. a 10. listopadu 2019 se zde bude konat známý Festival otevřených sklepů, jedná se o tradiční událost, letos je to již 26. ročník. Na návštěvníky zde čeká třicet otevřených sklepů, degustace místních vín přímo z rukou vinařů, bohatý kulturní program a krajové speciality.

Svatomartinské Velké Pavlovice

Tato vinařská oblast nabízí na podzim ještě jednu akci, a to oslavu svatého Martina. Opět vás tu čekají otevřené vinné sklepy vinařů ze spolku Víno z Velkých Pavlovic. Akce se koná v sobotu 16. listopadu, můžete zde ochutnat tradiční svatomartinská a mladá vína, samozřejmě také svatomartinskou husu, zabijačkové speciality, večer je pak na programu beseda u cimbálu s folklórním souborem.

Víkend na Moravě

Nejen, že je jižní Morava známou oblastí vína, kromě vinařských památek nabízí také nádhernou přírodu, památky UNESCO, hrady, zámky, skanzeny nebo také prohlídky podzemí. Můžete tak spojit svou víkendovou ochutnávku také s výletem po místních kulturních perlách, nebo se třeba vydat na procházku či projížďku zelenou přírodou a užít si čerstvého vzduchu. Nebo můžete naopak zvolit relaxační pobyt a vyrazit na wellness, kde budete s péčí hýčkáni. Jižní Morava nabízí celou řadu možností.

Výlet do této oblasti určitě stojí za to, nejen že ochutnáte výborné místní víno, ale také se seznámíte s místními zvyky a kulturou a prožijete krásný romantický víkend plný pohody ve dvou.

Zdroj foto: freepik.com

Autor

Komentáře k článku