Stříbrné a platinové šperky

0

Díky svému metalickému lesku a třpytu jsou stříbrné a v poslední době i platinové šperky stálicemi mezi milovníky šperků a vzácných kovů. Stříbro má skvělé vlastnosti pro výrobu šperků, je totiž snadno kujné a tvárné, proto z něj lze vyrobit prakticky cokoliv. K dobru je mu rovněž příznivá cena, kterou oceňují právě milovníci šperků, kterým nesmí stříbrné kousky chybět.

screen-eppi-cz

Stříbrné šperky mají díky svému univerzálnímu vzhledu a všestrannému použití odjakživa důležité místo v módním i šperkařském průmyslu. Skvěle se totiž hodí jak k diamantům, tak i ke vzácným drahokamům. Lichotí všem typům postav, barev vlasů i očí i stylům účesů. Skoro by se dalo říct, že stříbro je sázkou na jistotu. Prvotřídní stříbro obsahuje na 93 % stříbra a zbytek tvoří měď.

Pro svůj exkluzivní metalický lesk získávají na oblibě i platinové šperky. Kromě luxusního metalického vzhledu mají platinové šperky tu výhodu, že jsou extrémně pevné a odolné vůči vnějších faktorům, jako je například poškrábání, ale i stálost lesku. Platinové šperky tak na rozdíl od šperků z jiných vzácných kovů není potřeba po určité době nošení přelešťovat profesionálním zlatníkem.

Pro svou odolnost a stabilitu jsou platinové šperky oblíbenou volbou všech nastávajících párů, které si vybírají zásnubní nebo svatební prstýnky. S platinovými šperky se zbaví řady starostí i alergici. Platina totiž neobsahuje žádné příměsi jiných kovů, proto je přirozeně hypoalergenní. Z tohoto důvodu jsou tedy často stříbrné šperky potaženy platinou, díky čemuž jsou vyřešeny zdravotní problémy spojené s nošením stříbrných šperků.

Výhodou platiny je taky její stálá cena v porovnání s jinými kovy, jako je třeba zlato, které je často obchodovány spíše jako investice. Někteří investoři už si sice také vybrali platinu jako možnost investování, přesto se nejedná o tak masivně obchodovatelný kov, a proto je i jeho cena stabilnější a předvídatelnější.

Autor

Komentáře k článku