Smoothie na každý pracovní den aneb 5 výtečných receptů

0

Smoothie je ideální snídaně, která dodá vašemu tělu potřebné živiny a zasytí. Nezřídka lidé na snídani hřeší, přitom se jedná o důležité jídlo, které se nevyplácí zanedbávat. Díky lahodnému smoothie se nemůžete vymlouvat, že jste opět nestihli posnídat.

Připravit lze již večer a nechat v lednici, odkud jej ráno jednoduše strčíte do tašky a vyrazíte, pokud máte málo času. Vypít se dá i cestou do práce. Čerstvé je sice mnohem lepší, ale pokud není zbytí, dá se připravit předem.

Smoothie na pondělí

Do mixéru vložte 2 polévkové lžíce ovesných vloček, jednu kávovou lžíci ořechového másla (já dávám kešu nebo mandlové), půl avokáda, půl banánu, jednu polévkovou lžíci chia semínek, jednu polévkovou lžíci kakaa, půl kávové lžičky mleté skořice a větší sklenici jakéhokoliv rostlinného mléka (kokosové, mandlové, rýžové, ovesné, konopné). Všechen obsah rozmixujte, máte-li raději sladší, pak přidejte kávovou lžíci medu. Poznámka: zbylé avokádo a banán využijeme do smoothie na úterý.

Smoothie na úterý

A máme úterý. Použijeme opět půl avokáda, půl banánu, půl šálku manga, lžíci tentokrát semínkového másla, kávovou lžíci vanilkového extraktu, půl kostičky Tofu a opět větší sklenici rostlinného mléka.

Smoothie na středu

Do mixéru vložíme povařenou quinou – tak 3 polévkové lžíce, 2 polévkové lžíce mletých ořechů, zbylou půlku Tofu (místo Tofu lze použít tvaroh nebo jogurt), šťávu z půlky citronu, jakékoliv ovoce (borůvky, jahody, maliny – osobně mám ráda ovocný mix), dolít vodou a dosladit javorovým sirupem.

Smoothie na čtvrtek

Nejen ovoce, ale i zelenina je velmi zdravá. Do mixéru vložte tak 4 růžičky brokolice (stonky ne, protože ty hodně nadýmají), jednu menší očištěnou mrkev, hrstku baby špenátu, celý banán, půl kávové lžičky spiruliny, konopný protein (nemáte-li jej, pak ho vynechejte), 2 polévkové lžíce kakaa, mandlové mléko. Jestliže není váš mixér tak výkonný, aby rozměnil mrkev a brokolici, tak je nejdříve poduste.

Smoothie na pátek

Naházejte do mixéru všelijaké ovoce, přidejte ovesné vločky – opět tak 2 až 3 polévkové lžíce, půl hrstky semínek, lžíci mandlového másla, mandlové mléko a doslaďte javorovým sirupem. Hustotu si vždy podřiďte tomu, jak vám to vyhovuje nejlépe.

Autor

Mezi můj největší koníček, který mi zabírá většinu času, patří psaní článků. Ale protože je potřeba i trochu žít mimo domov věnuji se 4x týdně sportovním aktivitám. O víkendu ráda odpočívám u kreativního tvoření a vymýšlím ruční dekorace.

Komentáře k článku