Každá žena touží po kráse. I když je náš vzhled do značné míry diktován genetikou, jedno je jisté – správně zvolená kosmetická péče dokáže oddálit stárnutí pleti, zajistit její hydrataci a dodat zářivost. Luxusní péči o pleť a pokožku celého těla slibuje ajurvédská kosmetika https://www.spa-ceylon.cz/, která čerpá ze zásad tradičního indického učení.

Co je ajurvédská kosmetika?

Ajurvéda představuje více než 5 tisíc let starý ucelený systém o životě. Je to tedy tradice, která přesahuje trendy doby, ale naopak čerpá ze zkušeností a jedinečné síly přírody. Tento léčebný systém klade důraz na rovnováhu mezi tělem, duší a myslí. A tyto principy používá také v kosmetice, která proto dokáže skutečně cíleně působit na konkrétní problémy a přináší úžasné výsledky.

Co obsahuje ajurvédská kosmetika?

Zásadním parametrem tohoto druhu kosmetiky je, že musí být vyráběna výhradně za použití přírodních produktů, extraktů z bylin a přírodních olejů. Kosmetika pro péči o obličej tedy zahrnuje bylinné krémy, séra, oleje a další produkty, které vám dodají výživu i krásu.

Dokonalá rutina pro vaši krásu

Co by tedy měla zahrnovat pravidelná rutina v péči o vaši pleť, abyste dosáhli výsledků, které jsou skutečně viditelné, ale také udržitelné? Péče by měla obsahovat tyto základní kroky:

  • Čištění pleti: Pomocí vhodného mýdla, gelu či olejového přípravku, který dokonale odstraní make-up i nečistoty.
  • Tonizace pleti: Pleť dočistí, zklidní a připraví na následnou péči.
  • Sérum: Jde o cílený produkt, který by měl odpovídat typu pleti – může nabízet dokonalou hydrataci, výživu, vyhlazení vrásek nebo zklidnění pleti.
  • Hydratace a výživa pomocí krému: Výběr vhodného krému je zcela zásadní – rozlišovat byste měli denní i noční variantu a vybírat podle svého typu pleti a specifických potřeb.
  • Cílená péče: Peeling nebo maska. V pravidelných intervalech je vhodné používat peeling k odstranění odumřelých kožních buněk a jednou do týdne také masku, která poskytne pleti extra péči dle jejích potřeb.

Nezapomínejte na oči, rty a tělo

Mnoho lidí zanedbává péči o oční okolí a také rty. Přitom právě zejména v okolí očí se vrásky tvoří nejdříve a nejsnadněji. Pokožka v okolí očí je velmi jemná a vyžaduje specifickou péči. Proto vždy nezapomínejte na speciální oční krém se složkami, které jsou k očím šetrné a nezpůsobují podráždění. Obdobně je třeba pečovat i o rty, aby nebyly popraskané a vysušené. Kvalitní výživný balzám s přírodními složkami je nejlepší volbou. Pro pokožku celého těla vybírejte produkty na https://www.spa-ceylon.cz/telo – najdete zde nejen nabídku tělových krémů a mlék, ale i mýdla, sprchové gely či další potřeby pro luxusní péči o vaši pleť.

Zdroj foto: Pixabay

Autor

Komentáře k článku