Rady a tipy, jak si oblíbit běhání

0

Chtěli byste zredukovat svou váhu, či jen začít se věnovat běhání jako relaxu pro tělo i mysl? Běh je skvělým druhem pohybu, ne každý si ho však oblíbí. Není však složité v sobě lásku k běhu probudit, pojďme se podívat, jak na to.

Pro začátečníky

Jestliže chcete začít s běháním, je důležité myslet hned do začátku na pár zásad. Nesnažte se hned ze startu podávat skvělé výkony a spoustu kilometrů. Důležité je si každý běh užít, ne zprotivit. Nesnažte se proto zařadit do svého tréninku hned deset kilometrů, ba ani pět nemusí být ideální vzdálenost, začněte třeba s dvěma kilometry, na běh si tak zvyknete lépe. Tempo nevolte hned rychlé, běh střídejte s chůzí a přizpůsobte se své kondici. S každým dalším vyběhnutím se snažte zkracovat dobu chůze a prodlužovat dobu běhu.

Motivace

Nepochybně důležitou částí při oblibování běhu je motivace. Druh motivace pak záleží zcela na vás, jen vy víte, co na vás platí nejvíce. Jestliže se nezvládáte motivovat sami, pak je skvělou možností sehnat si na běhání parťáka. Ten vás totiž dokáže vyhecovat mnohem lépe, budete mít na běh společnost a činnost se tak může stát mnohem zajímavější. Kromě motivace nezapomínejte také na odměnu po náročném běhu, právě ta vám celou aktivitu může zpříjemnit a motivovat vás k dalšímu běhu.

Příprava na běh

Před prvním vyběhnutím je důležité zaopatřit si kvalitní boty, právě ty jsou prvkem, bez kterého se rozhodně neobejdete. Důležitá je zde kvalitní podrážka, záleží však na tom, jakým terénem běháte a co od bot očekáváte, výběr tak záleží na vás. Není nutné pořizovat si drahé značkové sportovní oblečení, jestliže však chcete běhat i v chladnějších měsících, je vhodné investovat do kvalitního funkčního prádla a nezapomínejte ani na sportovní ponožky!

Běh je skvělým sportem pro celé vaše tělo, navíc díky své relativní nenáročnosti poskytuje prostor pro vyčištění hlavy, jeho přínos je tedy rozhodně pozitivní. Nezatracujte proto běh a alespoň ho vyzkoušejte.

Zdroj foto: freepik.com

Autor

Komentáře k článku