Přemýšlíte, jaké kozačky zvolit na zimu? Máme pro vás tipy

0

Kozačky jsou velmi oblíbené dámské boty nejen na zimu. Vybírat si můžete z opravdu velkého množství druhů, navíc tato obuv dokáže dodat sebevědomí i atraktivitu. Správným výběrem bot totiž můžete vytvarovat svou postavu. Ne všem ženám však padne stejný typ kozaček. Jaké se tedy budou hodit pro vás?

Vybírejte podle postavy

Ačkoliv by se mohlo zdát, že zrovna u bot se nejedná o tak podstatný aspekt, opak je pravdou. Je známým faktem, že pro ženy menší a silnější postavy se hodí spíše kozačky vyšší, avšak stále končící pod kolenem. Hodí se podpatek a užší střih. Oproti tomu vysoké a štíhlé ženy mohou vybírat z nízkých kozaček, anebo naopak sáhnout po vysokých kozačkách v délce nad kolena, které dělají opravdu krásnou nohu. Nosit je nemusíte jen k sukním a šatům, ale hodí se i k úzkým kalhotám.

Síla lýtka

Na sílu lýtka byste při výběru kozaček nikdy neměli zapomínat. Je důležitý zejména z hlediska vašeho pohodlí, protože úzké kozačky jsou na nošení opravdu nepříjemné. Můžete totiž najít speciální kategorii pro ženy se silnějšími lýtky. Díky tomu vás boty nebudou nikde tlačit. Pokud do kozaček hodláte nosit dlouhé kalhoty, pak se vám také může hodit sáhnout raději po širších kozačkách. V internetových obchodech mnohdy najdete informaci o velikosti lýtka, avšak jistotou je vyzkoušet si botu na nohu přímo.

Krása a komfort

Ačkoliv kozačky jsou mnohdy považovány spíše za okrasnou obuv, můžete si najít i takové, které vám i v zimě budou pohodlné a udrží nohy v teple. Důležitým parametrem je výška samotné podrážky. Vyšší podrážky totiž poskytuje lepší izolaci od studené země, neprokřehnou vám tedy tak snadno nohy. Jestliže tedy chcete kozačky nosit často, rozhodně se dívejte i na izolační schopnosti a zateplení. Pokud je to pro vás módní obuv třeba do práce, pak se nemusíte vlastnostmi tolik zaobírat.

Kozačky patří mezi druhy obuvi, na kterých byste rozhodně neměli šetřit. Kůže je skvělým materiálem do mrazivých dní, protože na rozdíl od syntetických materiálů nepopraská. Nebojte se proto udělat si radost dražšími kozačkami.

Zdroj foto: www.pixabay.com

Autor

Komentáře k článku