Pravidelná péče o pokožku

0

Každá žena si přeje mít hezkou, čistou a hlavně zdravou pleť. Je však důležité se zamyslet nad tím, zda pro ni vše, co je potřeba děláme? Dnešní článek je zaměřený na nejčastější nedostatky v péči o pokožku. Začíná to jídlem, pitným režimem a končí u dostatečného spánku. To vše jsou faktory ovlivňující stav pokožky. shutterstock_123694087

Pitný režim a stravování

Jak pitný režim, tak strava souvisí také s vnější krásou. Při nedostačujícím pitném režimu se převážně v zimním období tvoří na kůži šupinky. Nezdravými potravinami své pleti také moc nepomůžeme.

Preparování pupínků

Pravděpodobně to moc dobře znáte. Naskočí nám na čele pupínek a my se ho okamžitě snažíme násilnicky dostat pryč? Do pokožky se tak může dostat infekce a pupínek se ještě více zanítí ba co hůř, mohou vyskákat další. Pro tento případ je lépe zvolit kvalitní přípravky proti akné. Jsou mnohem účinnější a většinou opravdu pomohou.

Pravidelné odličování

Důležitá součást v péči o pleť je večerní čištění a odličování. Je dokázáno, že ty ženy, které se na noc neodličují, vypadají mnohem starší, než je jejich skutečný věk. Ať už zvolíte čistící mléko, gel, tonikum, zkrátka na tento krok nezapomínejte. Očištěnou a umytou pokožku ještě před spánkem namažte výživným krémem.

Máte suchou pleť? Pozor na pudr!

Jestliže máte suchou pleť, rozhodně nepoužívejte samotný pudr. Naneste nejprve make up, který je krémové konzistence. Samotný pudr totiž vstřebává vlhkost a pokožku by vám ještě více vysušil.

Pořádně se vyspěte

O tom, že spánek je důležitý pro zdraví, asi víte? Ale stejně tak důležitý je i pro krásu. Dostatečný odpočinek a spánek je nutností. Pokud spíte méně než 6 hodin tak vám pokožka vůbec nepoděkuje. Podle vědeckých studií stárne unavená pokožka dokonce dvakrát rychleji. Nestihne si totiž odpočinout a chybí jí čas pro potřebnou regeneraci. Nic se ale nemá přehánět, příliš mnoho spánku také škodí. Takže zlatá střední cesta.

 

Autor

Mezi můj největší koníček, který mi zabírá většinu času, patří psaní článků. Ale protože je potřeba i trochu žít mimo domov věnuji se 4x týdně sportovním aktivitám. O víkendu ráda odpočívám u kreativního tvoření a vymýšlím ruční dekorace.

Komentáře k článku