Podívejte se, jak se oblékat na důležitou zkoušku

0

Každý z nás se v životě setkává se situacemi, kdy by měl dodržovat určitý dress code. K tomu patří i důležitá zkouška, během níž musíme zachovat určitý vzhled a eleganci. Při výběru oblečení na zkoušku se musíme řídit typem oděvu, jeho barevností, úpravností a samozřejmě pohodlností. Takové oficiální události mohou způsobit značný stres, proto je důležité pohodlí. Zjistěte, jak se na zkoušku obléknout, abyste vypadali a cítili se dobře.

Zvolte správné barvy pro důležitou zkoušku

Základním prvkem při výběru oblečení je jeho barevnost. Je velmi důležitá a předem ukazuje vážnost této příležitosti. Pro důležitou událost, jako je zkouška, máme omezenou paletu barev. Oblečení by mělo být černé, bílé, šedé nebo bordó. Nic Vám však nebrání zvolit si různé odstíny daných barev. Čeho se vyvarovat? Určitě zářivých barev, potisků, zbytečných ozdob a křiklavých nápisů na oblečení. Tím můžeme zbytečně upoutat pozornost zkoušejících a rozptýlit pozornost ostatních účastníků. Slavnostní šaty jsou obvykle dokonce vyžadovány, nebo je alespoň vhodné zvolit takovou stylizaci pro důležitou zkoušku, která zdůrazní vážnost situace a naši kulturu.

Klasické střihy oblečení na zkoušky

Další problém se týká střihů a typů oblečení. Na důležitou zkoušku si můžeme vzít košile dámské, rovné kalhoty, saka, sukně a šaty nebo elegantní kardigany. Při výběru šatů a sukní je třeba dbát na jejich délku – neměly by být mini. Vhodná délka by měla začínat před kolenem. Dobrou volbou jsou také hladké a tmavé kalhoty, např. satén nebo bavlna. K těmto kalhotám se skvěle hodí elegantní dámská košile s dlouhými rukávy v bílé nebo béžové barvě. Přes něj přehoďte svetr nebo v délce do boků nebo sako. Mezi ideální kalhoty na zkoušku patří cigaretové kalhoty, kalhoty s lemováním nebo elegantní zvonové kalhoty. Můžeme také zvolit klasické a jednoduché úzké kalhoty doplněné elegantní košilí s imitací roláku a širokými rukávy zúženými na zápěstí.

Slaďte boty a kabelku 

Kromě elegantního oblečení hrají velmi důležitou roli doplňky ke zkoušce. Obuv by měla být klasická a neextravagantní. Podpatek nepříliš vysoký, ale nemusí být nutně plochý. Dobrou volbou budou dámské lodičky, mokasíny s ozdobnou sponou nebo nízké jehlové podpatky. Při výběru obuvi musíme upřednostnit pohodlí. Proto je třeba upustit od nepohodlného zavazování kolem kotníku, příliš vysokých podpatků nebo platforem a těsných nebo příliš volných bot. Ideální volbou je dobře padnoucí prodyšná obuv. Pokud jde o kabelky, vyberte si elegantní obálkovou kabelku, do které se vejdou praktické věci: propisky nebo kapesníky. Objemných kabelek bychom se měli vzdát, protože je nebudeme potřebovat a zahltí stylizaci. Elegantní černá obálková kabelka na kovovém řetízku nebo koženém řemínku by měla být dostatečným doplňkem stylizace. Zkombinujte celý outfit s jemným make-upem a elegantním účesem – look na důležitou zkoušku je připraven. 

Zdroj obrázku: Pexels

Autor

Komentáře k článku